Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Vlhová po páradnom 1. kole nedosiahla na pódium, Grenierová nedala súperkám žiadnu šancu

Petra Vlhovú zastihol úvod nového roka v solídnej forme. Slovenská lyžiarka skončila v obrovskom slamome v Kranjskej Gore na štvrtom mieste.

06.01.2024 13:25 , aktualizované: 13:43
Slovinsko Alpské Lyžovanie Ženy obrovský slalom... Foto:
Petra Vlhová počas prvého obráku v roku 2024.
debata (36)

Slovenka sa po vydarenej úvodnej jazde napokon nezmestila ani na pódium, druhé kolo suverénne ovládla lyžiarka z Kanady.

Vlhová v slovinskom stredisku stratila priebežné vedenie z 1. kola a zaostala za víťaznou Kanaďankou Valerie Grenierovou o 61 stotín sekundy.

Druhú priečku obsadila Lara Gutová-Behramiová zo Švajčiarska (+0,37 s), tretia skončila Talianka Federica Brignoneová (+0,51).

834663000 Čítajte viac Náročné druhé kolo obrovského slalomu v Kranjskej Gore sme sledovali ONLINE

Vlhová predviedla v prvom kole úvodného podujatia Svetového pohára v kalendárnom roku 2024 solídnu jazdu a pred druhým kolom figurovala na prvom mieste.

Organizátori sa snažili aj napriek nepriaznivému počasiu a vytrvalému dažďu pripraviť trať čo najlepšie.

Dôležité bolo prvé kolo, v ktorom pretekárky čakali náročné podmienky bez prítomnosti ľadu, čo nahrávalo tomu, že skoré štartové číslo môže byť v 1. kole kľúčovou výhodou.

Na čerstvej trati sa najviac darilo Vlhovej, ktorá po nastavení latky Brignoneovou predviedla sebaistú a plynulú jazdu s potrebnou dávkou agresivity.

Na štarte druhého kola mali naopak väčšiu výhodu čerstvej trate pretekárky z opačného konca poradia.

Vlhová vo svojej jazde previedla pár zaváhaní, pričom v rámci 2. kola zaznamenala až 18. najrýchlejší čas. Od pódia ju delilo 10 stotín, ktoré stratila na Brignoneovú v troch zo štyroch sektorov.

Najlepšiu finálovú jazdu predviedla Grenierová, ktorej postavil „na mieru“ trať jej tréner. Dvadsaťsedemročná Kanaďanka poskočila oproti prvej jazde o tri pozície vpred a zaznamenala prvé pódiové umiestnenie v sezóne.

Po roku obhájila svoj jediný triumf v kariére, ktorý získala práve v „obráku“ v Kranjskej Gore.

Preteky nevyšli priebežnej líderke celkového poradia Američanke Mikaele Shiffrinovej, ktorá bola po 1. kole až siedma. Ešte horšie si však počínala v druhej jazde, keď zaznamenala až 22. čas.

Byt Petry Vlhovej v Liptovskom Mikuláši Fotogaléria - 17 fotiek Všetky fotky
Z pôvodného trojizbového bytu dizajnéri...
36 debata chyba
Viac na túto tému: #2. kolo #lyžovanie #Petra Vlhová #obrovský slalom #Kranjska Gora