Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Vlhová spoznala svoje štartové číslo v obrovskom slalome. Kedy a kde môžete preteky v Killingtone sledovať?

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa pripravuje na dvoje preteky v americkom stredisku Killington. V sobotu ju tam čakajú preteky v obrovskom slalome, v nedeľu zasa slalom.

25.11.2023 00:38
821550525 Foto:
Petra Vlhová.
debata (2)

V piatok podvečer miestneho času sa uskutočnil žreb prvého z dvojice pretekov. 28-ročná Liptáčka odštartuje z 5. miesta. Jej najväčšia konkurentka Mikaela Shiffrinová pôjde tretia.

Ako prvá sa na trať vydá o 16.00 stredo­európskeho času Švédka Sara Hectorová, po nej bude nasledovať skvelá Talianka Marta Bassinová.

Ďalšie dve mimoriadne silné pretekárky pôjdu tesne po Vlhovej, so šestkou Federica Brignoneová a so sedmičkou Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová.

Petra Vlhová Čítajte viac Vlhová reagovala na Shiffrinovej slabšiu formu. Keď zistila, že Montreal hrá doma a stihne ho, zháňala lístky na Slafkovského

Druhé kolo je na programe od 19.00. Preteky môžete sledovať v priamom prenose na JOJ Šport.

Vlhová skončila v premiérovom obrovskom slalome v rakúskom Söldene tretia, čo bol vzhľadom na tréningový výpadok spôsobený chorobou výborný výsledok. O dva týždne potvrdila formu v Levi, keď jeden slalom vyhrala a v druhom nešťastne vypadla. Nebyť špicara, tešila by sa z víťazného double.

Aj lyžiarski odborníci si uvedomujú, že na začiatku aktuálnej sezóny je Slovenka v najlepšej forme. Priznala to aj Shiffrinová. V celkovom hodnotení SP patrí Vlhovej druhé miesto, pričom na prvú Američanku stráca 30 bodov.

Petra Vlhová Čítajte viac Vlhová spravila správne rozhodnutie. Zjazdárky ukončili víkend bez bodu
2 debata chyba
Viac na túto tému: #Petra Vlhová #Mikaela Shiffrinová