Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Ďalšia demonštrácia sily! Vlhová v 1. kole deklasovala konkurenciu, vrátane Shiffrinovej

Po víťaznej sobote z toho môže byť aj triumfálna nedeľa. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová vyhrala na fínskom snehu v Levi 1. kolo druhého slalomu Svetového pohára.

12.11.2023 10:18 , aktualizované: 10:45
Petra Vlhová Foto:
Petra Vlhová na trati 1. kola nedeľňajšieho slalomu.
debata (23)

Olympijská víťazka z Pekingu v tejto disciplíne predviedla dominantnú jazdu bez chýb. Na prvých troch úsekoch bola najrýchlejšia.

Do cieľa dorazila v čase 55,92 sekundy. Druhej v poradí Mikaele Shiffrinovej nadelila priepastných 76 stotín sekundy.

Petra Vlhová Čítajte viac Suverénna Vlhová! V Levi zajazdila dve najlepšie kolá, pripísala si jubilejný triumf vo Svetovom pohári

Tretia bola Švédka Sara Hectorová (+0,84), do jednej sekundy sa zmestila aj štvrtá Nemka Lena Dürrová (+0,94).

Vlhová vstupovala do pretekov ako líderka SP, keďže v úvodnom októbrovom obrovskom slalome v rakúskom Söldene skončila tretia a suverénne vyhrala sobotný prvý slalom sezóny v Levi. V nedeľnej súťaži útočila na rekordné siedme víťazstvo vo fínskom stredisku, ktorým by sa na čele historickej štatistiky osamostatnila od Shiffrinovej (6).

Fínsko Levi šport lyžovanie alpské SP slalom ženy 2. kolo Čítajte viac Nekalkulovala a v cieli bola úprimne prekvapená. Vlhová okrem triumfu získala aj kompletnú rodinu

S číslom šesť opäť nádejne odštartovala, od prvých bránok sa dostala do ideálneho tempa a bez zaváhania zvládla aj kombináciu, kde sa menil rytmus. Postrážila si prechod do strminy, v ktorej našla čistú a rýchlu líniu a na treťom medzičase mala náskok 91 stotín na Shiffrinovú. V cieli mala nakoniec na rivalku k dobru trištvrte sekundy a dostala sa jasne do vedenia.

Američanka, ktorá štartovala s dvojkou, predviedla dynamickú jazdu. Obhajkyňa veľkého i malého glóbusu nasadzovala čisté oblúky, ale oproti Vlhovej prešla strmšiu časť pomalšie.

Petra Vlhová Čítajte viac Vlhová šla bomby, v cieli mala biele mláďa soba, Shiffrinová zasa kyslý úsmev. Pozrite sa, ako vyzeral deň za polárnym kruhom

Odvážnou jazdou sa prezentovala Hectorová a nebyť straty v spodnej rovinatej pasáži, bola by po 1. kole pred Shiffrinovou. Dürrovej oproti sobote chýbala ľahkosť, na prvom prelome ju vyhodilo z línie, získala však v strmine a pred 2. kolom (13.00) bola v hre o pódiové priečky. Ďalšie pretekárky strácali už vyše sekundu.

818042696 Čítajte viac Prvé kolo nedeľného slalomu v Levi sme sledovali ONLINE

Liptáčka si v sobotu prevzala v Levi svojho šiesteho soba za prvé miesto a vyrovnala sa svojej veľkej rivalke Shiffrinovej.

Od tej sa môže v nedeľu odpútať. O všetkom sa rozhodne v 2. kole, ktoré s nami taktiež môžete sledovať naživo.

Víkend Petry Vlhovej v Levi Fotogaléria - 29 fotiek Všetky fotky
Petra Vlhová sa po sobotňajšej výhre chystala...
23 debata chyba
Viac na túto tému: #Petra Vlhová #Svetový pohár v alpskom lyžovaní 2023/2024 #Levi 2023