Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Výhoda pre Vlhovú? Shiffrinová priznala problémy, vo Fínsku chodila po klinikách

Vlani deklasovala konkurenciu vrátane Petry Vlhovej, vyhrala v Levi oba slalomy a ideálne odštartovala cestu za obhajobou celkového prvenstva vo Svetovom pohári.

10.11.2023 17:11
shiffrin Foto:
Mikaela Shiffrinová.
debata (6)

Stávkové kancelárie ju aj preto pred víkendovými pretekmi stavajú do pozície top favoritky. Lenže Mikaela Shiffrinová sama najlepšie vie, že už bola aj v lepšom zdravotnom stave.

Americká superstar deň pred víkendovým programom vo fínskom stredisku, ktoré hostí sobotný a nedeľný slalom, priznala zdravotné komplikácie.

„Minulý týždeň som mala pád, poranila som si koleno. Ukázalo sa, že kosť je narazená, našťastie, žiadne vážnejšie poškodenie. Trénovala som len ľahšie, najskôr lyžovanie, potom sme pridali aj bránky,“ zverila sa Shiffrinová na sociálnej sieti.

VIDEO: Tréning Petry Vlhovej v Levi

Video

Víťazka 88 pretekov v seriáli SP uviedla, že nie je stopercentná, ale že do Levi sa teší. Liečila sa nielen doma, ale aj vo Fínsku.

„Už sa cítim celkom dobre. Ďakujem svojmu tímu, ale aj ľuďom a novým priateľom na fínskych klinikách, ktorých sme stretli. Vďaka za vašu podporu, rady a odporúčania,“ dodala Američanka.

Úvod do novej sezóny jej nevyšiel podľa predstáv. V obrovskom slalome v Söldene jej patrila až 6. miesto. Vyhrala Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová pred druhou Taliankou Federicou Brignoneovou.

Mikaela Shiffrinová. Foto: ČTK / AP / Gabriele Facciotti
07. Vlhová Mikaela Shiffrinová.

"Šieste miesto nie najhoršie, áno, dá sa začať aj lepšie. Ďakujem fanúšikom za podporu a môjmu tímu za prácu, ktorú pre mňa robia.

Verím, že vás v ďalších pretekoch vás poteším lepším umiestnením," vravela Shiffrinová po prvom „obráku“ sezóny.

Sebavedomý Vlha Tím

Petra Vlhová prišla do Levi v lepšom rozpoložení.

V Söldene brala tretie miesto, ale ešte viac ju potešil výkon, keď predviedla dve výborne jazdy. Fínske stredisko dôverne pozná, 28-ročná Liptáčka tam triumfovala dovedna päťkrát.

Petra Vlhová koláž Levi Čítajte viac Empatia i tlak na výsledky. Otcovské ťahy Piniho dostali Vlhovú z turbulentného rozchodu

V kalendári elitného seriálu by ste miesto, kde bola úspešnejšia, hľadali len márne.

"Sme na tom dobre. Do Levi sme prišli v dobrej nálade a našli sme tu počas desiatich dní prípravy skvelé pocity. Ako jediní máme medzi elitou malý súkromný tím, čo nie je jednoduché.

Teraz sme v inej pozícii ako v Söldene. Nič neskrývame. Vieme, že Petra je v Levi jedna z najlepších. Sme sebavedomí. Ak pôjde, ak je toho schopná, budú to pekné dni. Sme pripravení, ale v športe to občas býva aj inak," naznačil Vlhovej tréner Mauro Pini vo videokonferencii pred štartom víkendových pretekov.

Vlhová ako tradične prišla do Fínska v predstihu, čo sa jej v minulosti osvedčilo. Vlani ju napodobnila aj Shiffrinová, čo jej pomohlo k víťaznému double.

Petra Vlhová vybojovala v Rakúsku prvých 60... Foto: TASR, Martin Baumann
17. Vlhová Petra Vlhová vybojovala v Rakúsku prvých 60 bodov do hodnotenia Svetového pohára.

"Vedela som, že Petra tu skôr trénovala, ja som to tak nikdy nerobila. Tak som si povedala, že to skúsim a uvidím, či to pomôže. Urobili tak aj ďalšie dievčatá.

Neviem, či som vďaka tomu lyžovala rýchlejšie. Ale mala som väčšiu pohodu, vedela som, čo čakať od trate," vravela vlani rodáčka z Colorada.

Veria aj bookmakeri, kurz na jej výhru sa pohybuje na hranici 2,2:1. Nasledujú Vlhová, Švajčiarka Wendy Holdenerová, Nemka Lena Dürrová, Chorvátka Zrinka Ljutičová, Švédka Anna Swennová-Larssonová a ďalšie.

Petra Vlhová a jej príprava v Levi Fotogaléria - 9 fotiek Všetky fotky
Petra Vlhová počas prípravy v Levi.
6 debata chyba
Viac na túto tému: #Petra Vlhová #slalom #levi #Mikaela Shiffrinová #alpské lyžovanie