Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Zlá správa pre Vlhovú. Sezóna Svetového pohára bude bez jej obľúbeného svahu

V kalendári Svetového pohára alpského lyžovania pre sezónu 2023/24 definitívne absentuje Záhreb.

25.05.2023 14:04
SR Liptovský Mikuláš Vlhová rozlúčka sezóna ZAX Foto: ,
Petra Vlhová.
debata

Alpská komisia Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS) na svojom zasadnutí na začiatku mája chorvátske stredisko do programu seriálu nezaradila a kongres FIS vo štvrtok protiargumentom tradičných slalomových organizátorov nevyhovel.

V chorvátskom rezorte Sljeme pri Záhrebe sa v uplynulých rokoch darilo Slovenke Petre Vlhovej. Triumfovala tam trikrát za sebou (2020, 2021, 2022). Niekoľko rokov sa tam organizovali slalomy oboch kategórií, vlani boli dva ženské.

Collage Maker-09-May-2023-11-16-PM-618 Čítajte viac Dovolenky dvoch rivaliek: Kým Vlhová lieta v oblakoch, Shiffrinová maká s Kildem na Havaji

Sezóna, v ktorej sa bude pretekať aj v slovenskom stredisku Jasná, odštartuje 28. októbra v rakúskom Söldene. Začne sa tak neskôr ako v minulosti, pre klimatické zmeny, ktoré spôsobili v uplynulom ročníku rušenia a presuny pretekov zostra hneď na štarte. Premiéra v kalendári SP čaká stredisko Obergurgl v Rakúsku, alpská veľmoc číslo jeden bude aj dejiskom budúcoročného finále.

Konať sa bude v Saalbachu a podľa informácií agentúry APA by malo trvať dva týždne – v prvom sú na programe technické disciplíny, v druhom rýchlostné.

martina dubovská Čítajte viac Čierne či ružové. Vlhovej lyžiarska kamarátka mala na stene Zuzulovú, takto sa predvádza v plavkách

Lyžiari sa po troch rokoch vrátia do bulharského Banska, ženy zavítajú po rovnakom čase do strediska Val di Fassa v Taliansku i do Jasnej. Novinkou kalendára žien sú dva preteky v obrovskom slalome v kanadskom Mont Tremblant, ktoré nahradí dejisko Lake Louise.

FIS tiež oznámila, že od roku 2028 plánuje usporiadať 16-dňové olympijské a paralympijské súťaže pod názvom FIS Games. Konať sa majú v roku, v ktorom nie sú na programe ZOH, paralympiáda ani MS. Ich súčasťou budú alpské lyžovanie, beh na lyžiach, akrobatické lyžovanie, skoky na lyžiach, či snoubording.

Petra Vlhová na výlete v New Yorku Fotogaléria - 7 fotiek Všetky fotky
Petra Vlhová absolvovala vyhliadkový let...
debata chyba
Viac na túto tému: #Petra Vlhová #svetový pohár #Medzinárodná lyžiarska federácia