Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Vlhovej ubudla ďalšia konkurentka, Rakúšanka končí. Bude veľkou posilou, uviedol minister

Rakúska lyžiarka Ramona Siebenhoferová ukončila vo veku 31 rokov aktívnu zjazdársku kariéru. V polovici roka plánuje vstúpiť do služieb polície ako zamestnankyňa okresného inšpektorátu v Murau.

05.05.2023 16:23
Ramona Siebenhoferová Foto: ,
Ramona Siebenhoferová.
debata (1)

„Pre políciu bude významnou posilou,“ uviedol na piatkovej tlačovej konferencii vo Viedni rakúsky minister vnútra Gerhard Karner.

Siebenhoferová sa lúčila so slzami v očiach, ako dôvod svojho rozhodnutia uviedla, že jej už chýba motivácia a zanietenie v profesionálnom športe. Podobné pocity mala už počas marcového finále Svetového pohára v andorrskom Soldeu.

„Nedokážem sa už ďalej plne sústrediť na lyžovanie a podriadiť mu celý svoj život,“ povedala podľa agentúry APA.

Francúzsko Lyžovanie MS slalom ženy 2. kolo Čítajte viac Vhová sa vrátila z dovolenky a načrtla ciele na ďalšiu sezónu. Bude, bude - nebude, nebude, zasmiala sa schuti

Špecialistka na rýchlostné disciplíny štartovala počas kariéry na dvoch zimných olympijských hrách a štyroch svetových šampionátoch. Najbližšie k zisku medaily bola na MS 2019 a 2023, kde skončila zhodne štvrtá v alpskej kombinácii.

Vo Svetovom pohári slávila dve víťazstvá v zjazde, oba dosiahla počas jedného víkendu v januári 2019 v Cortine d'Ampezzo.

Na konte má dokopy sedem pódiových umiestnení v SP – všetky v kráľovskej alpskej disciplíne. V sezóne 2018/2019 obsadila v celkovom hodnotení zjazdu tretie miesto.

Rakúske alpské lyžovanie tak prišlo v krátkom čase o ďalšiu dlhoročnú reprezentantku, už po finále SP sa rozlúčila s kariérou Nicole Schmidhoferová.

Odmeny svetových lyžiarok v sezóne 2022/23 Fotogaléria - 16 fotiek Všetky fotky
16. Anna Swennová Larssonová - Švédsko
Príjem...
1 debata chyba
Viac na túto tému: #Petra Vlhová #Ramona Siebenhoferová