Slovenský reprezentant v rýchlostnom lyžovaní Michal Bekeš prekonal vlastný národný rekord.

Michal Bekeš Foto:
Michal Bekeš.
debata (3)

Vo francúzskom alpskom stredisku Vars dosiahol rýchlosť 231,10 km/h a svoje predchádzajúce maximum prekonal o viac ako 7 km/h. Bekešov predchádzajúci rekord mal hodnotu 223,464 km/h.

Francúzsky Vars je jednou z mála lokalít, kde majú pretekári v rýchlostnom lyžovaní vytvorené skvelé podmienky. Práve tam 33-ročný Bekeš dosiahol zatiaľ najlepší výsledok kariéry vo Svetovom pohári, v januári tam obsadil piatu priečku. Vlani na MS tam skončil na 7. pozícii.

Michal Bekeš Čítajte rozhovor Lomnické sedlo je nebezpečné, ale dovolí vám ísť aj dvesto. Má to však jeden háčik, smeje sa Tatranec. Sníva o dvestopäťdesiatke

A práve Vars je tiež miestom, na ktorom boli stanovené aktuálne svetové rekordy v tomto športe. V marci 2016 tam Taliani Simone Origone a Valentina Greggiová dosiahli rýchlosti 254,958 resp. 247,083 km/h.

Vo Varse sa počas minulého týždňa konali preteky SP, na ktorých bol Bekeš trinásty resp. šestnásty.

Počas tohto týždňa sú tam na programe majstrovstvá sveta, po nich prídu na rad ďalšie preteky Svetového pohára.

Dosiahla životný úspech. Kto je Leona Popovičová? Fotogaléria - 13 fotiek Všetky fotky
Chorvátska lyžiarka Leona Popovičová sa...