Slovenky v preloženom šprinte zaostali, suverén Bö si v stíhačke dovolil zábavnú vsuvku

Francúzska biatlonistka Julia Simonová získala veľký krištáľový glóbus v sezóne 2022/2023.

18.03.2023 17:37
biatlon Foto: ,
Denise Hermannovej Wickovej gratuloval k víťazstvu aj nórsky kráľ Harald V.

Celkový triumf vo Svetovom pohári jej zabezpečilo piate miesto v sobotnom šprinte, v ktorom sa z víťazstva tešila Denise Hermannová Wicková z Nemecka. Nemka si vďaka triumfu zabezpečila malý glóbus. Najlepšia zo Sloveniek Paulína Bátovská Fialková obsadila 52. priečku.

Okrem nej sa na štart postavila Ivona Fialková, ktorá skončila na 71. mieste, Zuzana Remeňová obsadila 92. priečku.

Pôvodne mali ísť ženy v sobotu stíhacie preteky, no namiesto nich sa uskutočnil šprint, ktorý presunuli z piatka. Preteky museli preložiť pre nepriaznivé počasie.

Nemka zdolala o tri sekundy Švédku Hannu Öbergovú a o 33 sekúnd aj jej krajanku Annu Magnussonovú. V nedeľu sú na programe preteky s hromadným štartom, v ktorých sa predstaví aj Paulína Bátovská Fialková.

Fakty zo Svetového pohára

Výsledky šprintu žien na 7,5 km: 1. Denise Hermannová Wicková (Nem.) 21:06,5 min. (0+0), 2. Hanna Öbergová +3,5 s (0+0), 3. Anna Magnussonová (obe Švéd.) +33,1 (0+0), 4. Chole Chevalierová +33,4 (0+0), 5. Julia Simonová (obe Fr.) +39,3 (0+1), 6. Tereza Voborníková (ČR) +42,7 (0+0), 7. Lisa Vittozziová (Tal.) +43,3 (1+0), 8. Janina Walzová-Hettichová (Nem.) +43,7 (0+0), 9. Anais Bouchetová-Chevalierová +58,9 (1+1), 10. Markéta Davidová (ČR) +59+1 (1+1) … 50. Paulína BÁTOVSKÁ FIALKOVÁ +2:10,9 (1+2), 71. Ivona FIALKOVÁ +2:38,3 (2+1), 92. Zuzana REMEŇOVÁ (všetky SR) +3:43,7 (1+2)

J. T. Bö triumfoval aj v stíhačke

Nórsky biatlonista Johannes Thingnes Bö triumfoval v sobotných stíhacích pretekoch a v tejto sezóne Svetového pohára si pripísal už 18. víťazstvo.

Na domácej trati v Holmenkollene zvíťazil v predposledných pretekoch ročníka pred Quentinom Fillonom Mailletom z Francúzska, tretí bol ďalší Nór Sturla Holm Laegreid. Slováci neštartovali.

Bö mal po troch streľbách za sebou jedno trestné kolo, no pred poslednou položkou dokázal stratené sekundy nahnať späť. Na poslednú streľbu prišiel s náskokom a na záver predviedol šou s divákmi. Po štyroch presných ranách prestal strieľať, otočil sa na divákov a ukázal im, aby boli potichu.

Poslednú ranu trafil a s úsmevom si prišiel po ďalšie víťazstvo.

Výsledky stíhacích pretekov na 12,5 km: 1. Johannes Thingnes Bö (Nór.) 32:34,0 (1), 2. Quentin Fillon Maillet (Fr.) +32,7 (0), 3. Sturla Holm Laegreid (Nór.) +49,1 (1), 4. Benedikt Doll (Nem.) +55,3 (2), 5. Fabien Claude (Fr.) +1:00,4 (1), 6. Niklas Hartweg (Švaj.) 1:08,1 (0), 7. Martin Ponsiluoma (Fín.) +1:19,5 (4), 8. Simon Eder (Rak.) +1:25,1 (1), 9. Michal Krčmář (ČR) +1:27,5 (1), 10. Tommaso Giacomel (Tal.) +1:27,9 (2)

Celkové poradie vo SP: 1. J.T. Bö 1499 bodov, 2. Laegreid 1053, 3. Vetle Sjaastad Christiansen 875 … 80. Michal ŠIMA (SR) 14

Viac na túto tému: #Paulína Bátovská Fialková