Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Otvorená spoveď Gutovej. Veľká rivalka Vlhovej prezradila, kedy dá lyžovaniu zbohom

Od kritikov si vypočula, že mala slabú prvú polovicu sezóny, ktorá ju mala odpísať z bojov o krištáľové glóbusy. Lenže v rozhodujúcich momentoch opäť potvrdila, že patrí medzi najlepšie lyžiarky planéty.

17.03.2023 11:29
Gutová Vlhová Foto:
Súperky z lyžiarskeho svahu. Lara Gutová-Behramiová a Petra Vlhová.
debata (3)

Lara Gutová-Behramiová ovládla včerajší super G vo finále Svetového pohára v Andorre a vďaka plnému zásahu vybojovala malú guľu za disciplínu.

Pre švajčiarsku hviezdu je to štvrtý glóbus za superobrovský slalom v kariére, len legendárna nemecko-americká dvojica Katja Seizingerová, Lindsey Vonnová ich má na konte viac – po 5.

Lara Gutová-Behramiová Čítajte viac Vlhová opäť klesla a čaká ju ťažká úloha. Malý glóbus získala Gutová-Behramiová

Gutová-Behramiová nechala v cieli priechod emóciám viac, ako býva v jej prípade zvykom, a pred médiami si otvorila srdce.

„Som ohromne spokojná s tým, ako som išla. Mohla som útočiť, bol to zrejme môj najlepší super G v sezóne. Cítila som sa ako pred niekoľkými rokmi – v čase, keď som si lyžovanie skutočne užívala. Bola to zábava,“ priznala.

Predchádzajúce malé glóbusy za super G vybojovala v rokoch 2014, 2016 a 2021. V roku 2016 získala aj veľkú guľu za celkový triumf vo Svetovom pohári.

Emócie v superobrovskom slalome v Soldeu Fotogaléria - 16 fotiek Všetky fotky
 Mikaela Shiffrinová s priateľom Aleksandrom...

Zo zisku zatiaľ poslednej trofeje mala veľkú radosť.

„Niečo podobné sa mi podarilo v roku 2016, keď som v posledných pretekoch predstihla Vonnovú. Tento glóbus vystihuje aká som – nie vždy sa mi podarí, čo chcem a potom nad tým veľa premýšľam, ale v rozhodujúcich momentoch viem zapnúť naplno. To ma teší viac, ako všetko ostatné,“ vyznala sa.

3 debata chyba
Viac na túto tému: #Petra Vlhová #alpské lyžovanie #Lara Gutová-Behramiová