Gutová nepresvedčila, ale priblížila sa k Vlhovej. Ďalší triumf talianskej rakety

Talianskym double sa skončil nedeľný zjazd Svetového pohára alpských lyžiarok vo švajčiarskom stredisku Crans-Montana.

26.02.2023 13:23
Vlhová zjazd Foto:
Petra Vlhová.
debata (7)

Zvíťazila Sofia Goggiová, ktorá vybojovala piaty triumf v zjazde v tejto sezóne a opäť sa o niečo viac priblížila k zisku malého glóbusu v najrýchlejšej disciplíne.

Z druhého miesta sa tešila jej krajanka Federica Brignoneová, ktorá potvrdila výbornú formu z MS vo Francúzsku a dnešným výkonom zahanbila aj viaceré špecialistky na zjazd.

odkaz
vlhova-program

Slovenka Petra Vlhová sa umiestnila v tretej desiatke výsledkovej listiny, keď obsadila 22. priečku. Za víťaznou Goggiovou zaostala o 1,65 sekundy.

Pódium sa neušlo domácim reprezentantkám. Najlepšia z Helvétok bola Joana Hählenová na piatom mieste, Priska Nuferová skončila šiesta, Michelle Gisinová ôsma.

Goggia trofej Čítajte viac Hmla, pády a smutní fanúšikovia Gutovej. Vlhová má prvé body zo zjazdu

Nespokojná bola Lara Gutová-Behramiová, ktorá obsadila trinástu priečku. Švajčiarska hviezda napriek tomu znížila stratu na druhú Vlhovú v priebežnej klasifikácii Svetového pohára.

Šesťdesiatbodový náskok Vlhovej sa po nedeli zmenšil na 49 bodov. Suverénka aktuálnej sezóny Mikaela Shiffrinová vo Švajčiarsku neštartovala.

Vlhová a spol. si od súťažného kolotoča oddýchnu len päť dní. Už počas najbližšieho piatka, soboty a nedele zabojujú o body v nórskom Kvitfjelli, kde sa uskutočnia dva superobrovské slalomy a ďalší zjazd.

Zjazd v Crans Montane
1. Sofia Goggiová (Tal.) 1:26,81 min, 2. Federica Brignoneová (Tal.) +0,15, 3. Laura Gaucheová (Fr.) +0,41, 4. Ragnhild Mowinckelová (Nór.) +0,43, 5. Joana Hählenová (Švajč.) +0,62, 6. Priska Nuferová (Švajč.) +0,65, 7. Laura Pirovanová (Tal.) +0,70, 8. Michelle Gisinová (Švajč.) +0,72, 9. Ilka Štuhecová (Slovin.) +0,73, 10. Mirjam Puchnerová (Rak.) +0,78, …, 22. Petra VLHOVÁ (SR) +1,65

Celkové poradie SP (po 29 súťažiach): 1. Mikaela Shiffrinová (USA) 1697 bodov, 2. VLHOVÁ 975, 3. Gutová-Behramiová 926, 4. Brignoneová 768, 5. Mowinckelová 725, 6. Goggiová 670

Poradie v zjazde (7): 1. Goggiová 580 b., 2. Štuhecová 401, 3. Elena Curtoniová (Tal.) 288, 4. Corinne Suterová (Švajč.) 229, 5. Kira Weidleová (Nem.) 221, 6. Puchnerová 204, …, 40. VLHOVÁ 9

Fantastická atmosféra počas zjazdu v Crans Montane Fotogaléria - 13 fotiek Všetky fotky
Petra Vlhová si udržala druhé miesto v...