Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Pokračovanie článku: Nevyužitá šanca v životnej forme. Rýchlu Fialkovú limituje náhodná streľba

Halinárová pri tejto príležitosti pripomína slová bývalého kolegu Pavla Hurajta, bronzového olympijského medailistu z pretekov s hromadným štartom vo Vancouvri 2010.

„Paľo vždy vravel: sú veľmi dobrí strelci, náhodní a potom zlí strelci. Paula do prvej kategórie nepatrí, skôr do druhej. Často je to v jej prípade o náhode – buď trafí alebo nie,“ tvrdí.

Martina Halinárová. Foto: SITA, Dušan Hein
Halinárová Martina Halinárová.

Vozár verí, že Bátovská Fialková sa na základe vyrovnaných výkonov ešte dočká výraznejšieho výsledku. Do konca sezóny zostáva posledný trimester.

„Má na to, aby bola vysoko. Aj vlani v záverečnom trimestri vybojovala bronzovú priečku. Verím, že minimálne top desiatka sa jej ešte podarí,“ želá si prezident domáceho zväzu.

Králiky v procese

Biatlon nie je klasický sezónny šport, letná verzia sa dá robiť aj bez snehu. Na Slovensku má tradíciu, ale aj tu platí, že musí bojovať o mladé talenty s ostatnými odvetviami.

Ako v takmer každom športe, aj biatlonu by pomohli vyššie dotácie od štátu na podporu mládeže či kvalitnejší tréneri. Zišli by sa aj nové športoviská, pretože areál v Osrblí nestačí.

"Podmienky máme užasné, len chýbajú strediská. Viem si predstaviť, že jedno by stálo napríklad na Skalke. Dá sa tam trénovať od polovice decembra do konca marca. Postavili by sa trate, strelnica, tréningové haly.

Lenže my na Slovensku tvrdíme, že už tak robíme pre šport maximum… Osrblie je nízko, stačí tak pre deti. Je rozdiel, či trénujete v nadmorskej výške 500 alebo 1200 metrov," vysvetľuje Halinárová.

Johannes Thingnes Bö Čítajte viac Nórsky Midas frustruje súperov. Rusov nechce ani vidieť

Vozár súhlasí, ale upozorňuje, že najskôr treba mať jedno špičkové stredisko. Potom sa môže pracovať na tom, aby pribudli ďalšie.

"Pokračujeme v práci s talentmi. Svedčí o tom medaila z Európskeho olympijského festivalu mládeže či výsledky na juniorských ME. Snažíme sa im vytvoriť čo najlepšie podmienky. Vlani sme dokončili 2,5 km dlhú kolieskovú dráhu v Osrblí a máme pripravený projekt na výstavbu dráhy na Králikoch.

Zlepšovať infraštruktúru patrí medzi naše ciele, je to však podmienené objemom finančných prostriedkov, ktorá máme k dispozícii," dodáva.

Biatlonová elita bude po krátkom oddychu opäť v akcii o dva týždne. Siedme kolo Svetového pohára hostí v termíne od 2. do 5. marca Nové Mesto na Morave.

© Autorské práva vyhradené

3 debata chyba
Viac na túto tému: #biatlon #Martina Halinárová #MS 2023 #Paulína Bátovská Fialková