Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 LOH 2024 Výsledky výsledky

Bátovská Fialková odovzdávala ako tretia. Po nej sa začal slovenský pád

Nórski biatlonisti získali prvé zlato na majstrovstvách sveta v nemeckom Oberhofe. V stredajších mixoch triumfovali Ingrid Landmark Tandrevoldová, Marte Olsbu Röiselandová, Sturla Holm Laegreid a Johannes Thingnes Bö časom 1:04:41,9 h pred Talianskom (+11,6 s) a Francúzskom (+55,9 s).

08.02.2023 16:42
Paulína Bátovská Fialková Foto: ,
Slovenská biatlonistka Paulína Bátovská Fialková (druhá vľavo) na trati počas mix štafiet na majstrovstvách sveta v Oberhofe.
debata (1)

Slovenská štafeta v zložení Paulína Bátovská Fialková, Mária Remeňová, Michal Šima a Matej Kazár obsadili 16. miesto so stratou 4:19,0 min.

Po úvodnej streľbe sa usadili na čele Talianka Lisa Vittozziová pred Švajčiarskom a Kanadou, čistou strieľali aj Tandrevoldová a hneď za ňou sa usadila Bátovská Fialková.

Slovenská reprezentantka potvrdila dobrú formu v prebiehajúcej sezóne aj na stojke a v behu, keď odovzdala štafetu na výbornom treťom mieste v tesnom závese za Francúzskom a Talianskom. Tandrevoldová pokazila stojku a s trestným okruhom sa prepadla na 8. miesto.

V 2. kole minula Remeňová na prvej položke jeden terč, na druhej dva a prepadla sa na 13. miesto. Ako prvá odovzdala Dorothea Wiererová pred Francúzkou Anaïs Chevalierovou-Bouchetovou, tretia bola po druhej výmene Nemka Denise Herrmannová-Wicková, no rýchlo sa doťahovalo Nórsko.

Bátovská Fialková Čítajte viac Bátovská Fialková bráni šampiónku: Ak niekto povie, že Vlhovej sa nedarí, vôbec sa v športe nevyzná

Po treťom kole kleslo Slovensko po jednej chybe Šimu na 14. miesto. Na čele už figurovalo Nórsko po výbornom výkone Laegreida pred Francúzskom a Talianskom. Bö a Quentin Fillon Maillet však museli na ležke zhodne trikrát dobíjať a predbehol ich Talian Tommaso Giacomel.

Proti suverénovi sezóny Böovi však nemal šancu a tak si nórsky líder celkového podradia SP prišiel už po trináste zlato z MS. Druhí finišovali Taliani s mankom 11,9 s a za nimi Francúzi (+55,9 s). Fillon Maillet v samom závere takmer prišiel o bronz, keď zle odbočil.

Štvrté finišovalo Rakúsko pred Českom a Nemeckom. Kazár pridal v streľbe jednu chybu a v závere ho predbehli ešte reprezentanti Belgicka a Estónska. Finišoval tak na 16. priečke (+4:19,0 min).

Sport Park International Galanta 2 Čítajte viac Lyžovanie ako v Dubaji. Na Slovensku vyrastie megalomanský projekt za stovky miliónov

Záverečné kolo nezvládol Švéd Sebastian Samuelsson, ktorý išiel až na tri trestné kolá a prišiel o šancu bojovať o medaily.

"Dnes som si to užila, lebo slnko v Oberhofe nie je zvykom. Bolo to podľa očakávania veľmi rýchle. Trať je náročná. Som rada, že som urobila to, čo sa odo mňa očakáva.

Môj cieľ bol si to dobre nacvičiť na šprint a som rada, že to takto dopadlo, obe nuly. Verím, že to zopakujem aj v piatok," uviedla pre RTVS Bátovská Fialková.

Nórski biatlonisti napriek trestnému kolu Tandrevoldovej obhájili titul v tejto disciplíne, v ktorej triumfovali už štvrtýkrát v sérii na MS. Okrem toho vyhrali mix aj na zimnej olympiáde v Pekingu.

MS v Oberhofe – miešaná štafeta:
1. Nórsko (Ingrid Landmark Tandrevoldová, Marte Olsbu Röiselandová, Sturla Holm Laegreid, Johannes Thingnes Bö) 1:04:41,9 (1+9), 2. Taliansko (Lisa Vittozziová, Dorothea Wiererová, Didier Bionaz, Tommaso Giacomel) +11,6 s (0+6), 3. Francúzsko (Julia Simonová, Anaïs Chevalierová-Bouchetová, Emilien Jacquelin, Quentin Fillon Maillet) +55,9 (0+9), 4. Rakúsko +59,2 (0+3), 5. Česko +1:09,4 (0+7), 6. Nemecko +1:26,5 (1+9), 7. Švajčiarsko +1:49,5 (0+5), 8. Kanada +2:22,8 (0+9), 9. Švédsko +2:33,8 (3+15), 10. Ukrajina +2:45,3 (0+7), … 16. SLOVENSKO (Paulína Bátovská Fialková, Mária Remeňová, Michal Šima, Matej Kazár) +4:19,0 (0+5)

Sport Park International v Galante Fotogaléria - 9 fotiek Všetky fotky
Vizualizácia projektu Sport Park International...
1 debata chyba
Viac na túto tému: #Paulína Bátovská Fialková