Do cieľa prišlo len 11 tímov. Slovenky sa s Anterselvou rozlúčili rozpačito

Slovenské biatlonistky Paulína Bátovská Fialková, Mária Remeňová, Ivona Fialková, Zuzana Remeňová obsadili v nedeľňajších pretekoch Svetového pohára v talianskej Anterselve 14. miesto v štafete na 4x6 km.

22.01.2023 14:11 , aktualizované: 16:47
Paulína Bátovská Fialková Foto: ,
Paulína Bátovská Fialková na archívnej snímke.

Zvíťazili Francúzky v zložení Lou Jeanmonotová, Anais Chevalierová-Bouchetová, Chloe Chevalierová Julia Simonová pred Švédkami a Nemkami.

Boli to záverečné štafetové preteky pred MS v Oberhofe. Francúzky predviedli suverénny výkon, ktorý predznamenala už Lou Jeanmonnotová vydarenou bežeckou časťou a jedinou chybou v stojke. Na odovzdávku prišla o osem sekúnd skôr než Švédka Perssonová.

Po prvej zo štyroch častí boli na treťom mieste Talianky. Francúzka Chevalierová-Bouchetová nadviazala na výkon krajanky, bežecky bola suverénna a nevykoľajil ju ani vietor na ležke. Spravila len jednu chybu, v stojke bola stopercentná a odovzdala o 31 sekúnd skôr než Wiererová.

Dorothea Wierereová, koláž, nepoužívať Čítajte aj Bývalé párty dievča pokúšal pánsky magazín. Multitalentovaná Dorothea je späť

Chevalierová pokračovala vo francúzskej dominancii, keď predviedla bezchybnú streľbu, no Švédka výbornou bežeckou časťou zmazala z francúzskeho náskoku 18 sekúnd.

Líderka SP Julia Simonová štartovala s 13-sekundovým náskokom. Švédka Elvira Öbergová však zaostala v rýchlosti streľby, pričom obe biatlonistky boli stopercentné.

Simonová si postupne vypracovala náskok, na záverečnej položke absolvovala dve dobíjania a napokon potvrdila suverenitu Francúzok.

Slovenky štartovali so sestrami Fialkovými a Remeňovými s cieľom držať sa čo najdlhšie a čo najvyššie. Bátovská Fialková sa po štarte dostala cez viacero súperiek až na 5–6. miesto. Na ležke sa zdržala príliš dlho, potrebovala dva náhradné náboje a pád na 17. miesto znamenal aj stratu 35 sekúnd.

Paulína Bátovská Fialková Čítajte aj Nevládala som, priznala Bátovská Fialková. Pred MS sa však dozvedela dobrú správu

Remeňová si odbehla prvé kolo so Švajčiarkou Elisou Gasparinovou. Na ležke spravila dve chyby a manko 1:16 znamenalo zosun na 16. pozíciu a stratu 2:14. Neskôr odovzdala na 15. mieste s odstupom 3:37.

Ivona Fialková zvládla ležku a s mankom 4:02 sa posunula na 14. miesto. Na stojke trafila z ôsmich nábojov iba tri terče a v trestnom kole ju predbehla francúzska štafeta. Výsledkom bola 14. priečka. Do cieľa napokon prišlo 11 tímov.

Fakty zo Svetového pohára

Štafeta 4×6 km: 1. Francúzsko (Lou Jeanmonotová, Anais Bouchetová, Chloe Chevalierová, Julia Simonová) 1:07,21,3 (0+2), 2. Švédsko (Linn Perssonová, Anna Magnussonová, Hanna Öbergová, Elvira Öbergová) +45,2 s (0+8), 3. Nemecko (Vanessa Voigtová, Sophia Schneiderová, Janina Hettichová-Walzová, Hanna Kebingerová) +1:16,9 min. (0+10), 4. Taliansko +1:30,4 (1+6), 5. Rakúsko +1,56,1 (0+3), 6. Nórsko +2:35,4 (3+9), … 14. SLOVENSKO (Paulína Bátovská Fialková, Mária Remeňová, Ivona Fialková, Zuzana Remeňová) + 1 kolo (2+11)

Medzi mužmi triumf Nórov

Štafeta nórskych biatlonistov v zložení Sturla Holm Lägreid, Tarjei Bö, Johannes Thingnes Bö, Vetle Sjaastad Christiansen triumfovala v pretekoch na 4×7,5 km. Nóri tak potvrdili svoju dominanciu, keď triumfovali vo všetkých štyroch doterajších štafetách v sezóne.

Na druhom mieste finišovala francúzska štvorica Antonin Guigonnat, Fabien Claude, Emilien Jacquelin, Quentin Fillon Maillet s minútovou stratou. Tretí skončili Nemci David Zobel, Johannes Kühn, Benedikt Doll Roman Rees, ktorí za víťazmi zaostali o 2:17 min. Slováci neśtartovali.

Prvý úsek zvládli lepšie Francúzi, ktorí odovzdali ako prví. Potom však Tarjei Bö stiahol náskok na Claudea a od toho momentu boli Nóri vo vedení. Johannes Thingnes Bö zvýšil ich náskok na pol minútu a Francúzi už manko nestiahli. Fillon Maillet sa na strelnici nevyhol chybe, po ktorej francúzsky tím zaostal za víťazmi o minútu.

Muži – štafeta 4×7,5 km: 1. Nórsko (Sturla Holm Lägreid, Tarjei Bö, Johannes Thingnes Bö, Vetle Sjaastad Christiansen) 1:11:50,2 (0+6), 2. Francúzsko (Antonin Guigonnat, Fabien Claude, Emilien Jacquelin, Quentin Fillon Maillet) +59,0 s (0+6), 3. Nemecko (David Zobel, Johannes Kühn, Benedikt Doll Roman Rees) +2:17,5 (1+11), 4. Švédsko +2:38,7 (1+13), 5. Taliansko +2:47,3 (0+7), 6. Česko. +2:51,5 (0+10)

Priznáva neresti. Čo (možno) neviete o Wiererovej Fotogaléria - 17 fotiek Všetky fotky
Dorothea Wiererová, rodáčka zo...
Viac na túto tému: #Ivona Fialková #Mária Remeňová #Zuzana Remeňová #Paulína Bátovská Fialková