Super G má nečakanú líderku, triumfu neverila. Rozbehnutú Shiffrinovú pribrzdili chyby

Nórska lyžiarka Ragnhild Mowinckelová zvíťazila v nedeľňajšom super G prebiehajúcej sezóny Svetového pohára v talianskej Cortine d'Ampezzo.

22.01.2023 13:21 , aktualizované: 14:36
Ragnhild Mowinckelová Foto: ,
Ragnhild Mowinckelová sa teší v cieli super G v Cortine.

Pred Rakúšankou Corneliou Hütterovou mala v cieli náskok 30 stotín sekundy a pódium doplnila domáca lyžiarka Marta Bassinová (+0,47). Mowinckelová sa dostala do vedenia celkového poradia v disciplíne.

Tridsaťročná Nórka si pripísala len tretí triumf v kariére a prvý od vlaňajšieho super G vo francúzskom Meribeli. O priebežné vedenie prišla Talianka Federica Brignoneová, ktorá obsadila až jedenáste miesto s mankom 84 stotín sekundy.

odkaz
vlhova-program

Momentálne figuruje na treťom mieste za Švajčiarkou Larou Gutovou-Behramiovou, ktorá bola v Cortine štvrtá a pódium jej ušlo len o 0,03 s.

Líderka celkového poradia Mikaela Shiffrinová skončila siedma (+0,62). Američanka na medzičasoch viedla, ale dvakrát sa nechala vyniesť z ideálnej stopy.

Mowinckelová predviedla kvalitnú jazdu a v náročných pasážach dokázala udržať rýchlosť. Blysla sa najlepším časom v druhom a treťom sektore a žiadna zo súperiek sa k nej nedokázala výraznejšie priblížiť.

Lindsey Vonnová Čítajte aj Uctila si mamu, rútila sa vyše 100 km/h. Vonnová ako prvá žena pokorila bájny Streif

„Zdalo sa mi, že som miestami pomalá a strácam čas i kontrolu nad lyžami. V cieli som bola veľmi prekvapená a šťastná,“ uviedla víťazka v rozhovore pre televíziu Eurosport.

V talianskom stredisku sa konali okrem super G aj dva zjazdy. Piatkový, v ktorom triumfovala Goggiová, bol náhradou za zrušené preteky v St. Antone. V sobotnom si pripísala prvý triumf po vyše štyroch rokoch Slovinka Ilka Štuhecová.

16 Shiffrin Kilde Čítajte aj Unesená je aj svokra Shiffrinová. Viking preniesol Mikaelu cez žiaľ až ku glóbusom

Fakty zo Svetového pohára

Výsledky nedeľného super-G SP žien v Cortine d'Ampezzo: 1. Ragnhild Mowinckelová (Nór.) 1:23,22 m, 2. Cornelia Hütterová (Rak.) +0,30 s, 3. Marta Bassinová (Tal.) +0,47, 4. Lara Gutová-Behramiová (Švaj.) +0,50, 5. Romane Miradoliová (Fr.) +0,53, 6. Elena Curtoniová (Tal.) +0,56, 7. Mikaela Shiffrinová (USA) +0,62, 8. Mirjam Puchnerová (Rak.) +0,64, 9. Kira Weidlová (Nem.) +0,82, 10. Michelle Gisinová (Švaj.) +0,83
Celkové poradie (po 24 z 39 pretekov): 1. Shiffrinová (USA) 1317 b, 2. Petra VLHOVÁ (SR) 796, 3. Gutová-Behramiová (Švaj.) 781, 4. Marta Bassinová (Tal.) 612, 5. Federica Brignoneová (Tal.) 596, 6. Wendy Holdenerová (Švaj.) 587
Poradie v super G (po 5 z 9): 1. Mowinckelová 272 b, 2. Gutová-Behramiová (Švaj.) 242, 3. Federica Brignoneová (Tal.) 233, 4. Curtoniová (Tal.) 230, 5. Cornelia Hütterová (Rak.) 189, 6. Marta Bassinová (Tal.) 168

Zjazd v Kitzbüheli so známymi tvárami v hľadisku Fotogaléria - 12 fotiek Všetky fotky
Adrian Smiseth Sejersted počas zjazdu v...
Viac na túto tému: #Mikaela Shiffrinová #Svetový pohár v alpskom lyžovaní #Ragnhild Mowinckelová