Nevládala som, priznala Bátovská Fialková. Pred MS sa však dozvedela dobrú správu

Nemecká biatlonistka Denise Herrmannová-Wicková zvíťazila v sobotných stíhacích pretekoch na 10 km na podujatí 6. kola Svetového pohára. V talianskej Anterselve dosiahla s dvoma chybami na strelnici čas 29:53,1 min a slávila jedenásty triumf v kariére.

21.01.2023 13:58 , aktualizované: 17:49
Paulína Bátovská Fialková Foto:
Paulína Bátovská Fialková na archívnej snímke.
debata (7)

Na druhom mieste finišovala s odstupom 11 sekúnd čisto strieľajúca domáca Lisa Vittozziová, tretia skončila Švédka Elvira Öbergová (+17,2).

Slovenská reprezentantka Paulína Bátovská Fialková absolvovala tri trestné okruhy (1+0+1+1) a obsadila 17. miesto so stratou 1:45,6 min na víťazku.

Oproti štvrtkovému šprintu si pohoršila o tri priečky. Po šiestich kolách SP jej však patrí 15. miesto v celkovom poradí SP, čo znamená, že automaticky získala právo štartovať v pretekoch s hromadným štartom na MS v Oberhofe.

Anastasia Kuzminová Čítajte aj Do Kuzminovej syna "ťukol" šofér na priechode. Ušiel, sťažuje sa šampiónka

Herrmannová-Wicková vyrazila na trať ako šiesta v poradí, za víťazkou šprintu Dorotheu Wiererovou zaostávala o 23,1 s. Nemka ukázala rýchle nohy, po tretej streľbe dobehla vedúcu Talianku i Nórku Marte Olsbuovú Röiselandovú.

Rozhodlo sa na druhej stojke – kým Wiererová a Röiselandová zaváhali dvakrát, Herrmannová-Wicková len raz. Zo strelnice odchádzala s náskokom 7 sekúnd pred Vittozziovou a ten v bežeckom finiši ešte mierne zvýšila. Wiererová finišovala napokon až na siedmom mieste (+42,2).

„Je vždy radosť súťažiť tu, pred takým publikom. Bolo to skutočne grandiózne,“ povedala Herrmannová-Wicková pre ZDF. Na čele priebežného poradia SP zostala Francúzka Julia Simonová, Herrmannová-Wicková sa posunula celkovo na piatu priečku.

Priznáva neresti. Čo (možno) neviete o Wiererovej Fotogaléria - 17 fotiek Všetky fotky
Dorothea Wiererová, rodáčka zo...

Bátovská Fialková vyštartovala ako 14. v poradí so stratou 48,7 s na Wiererovú. Na prvej streľbe mala jednu chybu, po trestnom okruhu jej strata narástla na 1:03 min. Na druhej položke strieľala čisto a posunula sa z 13. na 10. pozíciu.

Na druhej ležke minula jeden terč, rovnako ako v záverečnej streľbe a klesla na 18. miesto. V závere získala ešte jednu pozíciu.

"Dnes bolo veterno, takže aj s tromi chybami sa dalo dosiahnuť dobrý výsledok, ale bohužiaľ som nevládala. Dnes sa mi naozaj ťažko dýchalo a od prvého kola sa mi išlo zle.

Bojovala som s tým, ale takto to dopadlo. V šprinte som takýto problém s nadmorskou výškou nemala, ale dnes ma to dobehlo. Bolo to naozaj náročné. Potrebujem teraz dobre zregenerovať, pretože majstrovstvá sveta sú už za rohom," uviedla Bátovská Fialková pre špecializovaný portál slovenskybiatlon­.sk.

V nedeľu sa slovenské reprezentantky v Anterselve predstavia v štafete žien na 4×6 km.

Dorothea Wierereová, koláž, nepoužívať Čítajte aj Bývalé párty dievča pokúšal pánsky magazín. Multitalentovaná Dorothea je späť

Nórska hviezda opäť víťazne

Nórsky biatlonista Johannes Thingnes Bö triumfoval po šprinte aj v stíhacích pretekoch. Preteky mužov na 12,5 km zvládol za 31:24,4 minúty a zvýšil svoj náskok na čele celkového poradia SP. Druhý skončil jeho krajan Sturla Holm Laegreid s odstupom 40,2 sekundy a tretí bol Švéd Martin Ponsiluoma (+1:02,1). Slováci v stíhačke neštartovali.

Dvadsaťdeväťročný Nór odštartoval s náskokom 31 sekúnd pred Ponsiluomom a pri príchode na tretiu streleckú položku viedol už o viac ako 71 sekúnd.

Na prvej stojke síce chyboval, no aj po absolvovaní trestného okruhu viedol o päťdesiat sekúnd a pred záverečnou streľbou ešte navýšil rozdiel o desať sekúnd. Aj tu sa dopustil jednej chyby, na jeho jedenástom víťazstve v tejto sezóne to však nič nezmenilo. Celkovo to preňho bol už 66. individuálny triumf v kariére.

Fakty zo Svetového pohára

Stíhacie preteky mužov na 12,5 km: 1. Johannes Thingnes Bö 31:24,4 m (2), 2. Sturla Holm Laegreid (obaja Nór.) +40,2 s (0), 3. Martin Ponsiluoma (Švéd.) +1:02,1 m (2), 4. Roman Rees (Nem.) +1:34,3 (1), 5. Johannes Dale +2:00,8 (1), 6. Vetle Sjaastad Christiansen (obaja Nór.) +2:17,8 (4), 7. Niklas Hartweg +2:21,8 (1), 8. Sebastian Stalder (obaja Švaj.) +2:22,8 (1), 9. Simon Eder (Rak.) +2:26,5 (1), 10. Benedikt Doll (Nem.) +2:33,0 (3)
Celkové poradie SP (po 14 z 21 súťaží): 1. J. T. Bö 1139 b, 2. Laegreid 920, 3. Christiansen 588, 4. Quentin Fillon Maillet (Fr.) 483, 5. Ponsiluoma 467, 6. Dale 460
Poradie SP v stíhacích pretekoch (5 zo 7): 1. J. T. Bö 420 b, 2. Laegreid 365; 3. Fillon Maillet 220, 4. Christiansen 194, 5. Tarjei Bö (Nór.) 173, 6. Sebastian Samuelsson (Švéd.) 167