Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Vlhová prerušila sériu Shiffrinovej a oslavuje prvý triumf v sezóne

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová dosiahla prvé víťazstvo v tejto sezóne.

10.01.2023 21:39
Vlhová tím Vlha trofej Foto:
Petra Vlhová a členovia Vlha tímu oslavujú triumf vo Flachau.
debata (22)

V utorňajšom nočnom slalome Svetového pohára vo Flachau triumfovala s náskokom 43 stotín pred Američankou Mikaelou Shiffrinovou. Tretia skončila so stratou 85 stotín Nemka Lena Dürrová.

Vlhová slávila v rakúskom stredisku 27. víťazstvo v prestížnom seriáli a v historickom poradí žien sa posunula na 13. priečku, keď sa vyrovnala Nemke Marii Höflovej-Rieschovej.

Preskočila dve legendy – Švajčiarku Michele Figiniovú a Slovinku Tinu Mazeovú, ktoré zhodne zaznamenali 26 prvenstiev v pretekoch SP.

Ohlasy na triumf Petry Vlhovej vo Flachau Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky
Krone Zeintung (Rak.): Triumf vo Flachau...

Vlhová slávila v rakúskom stredisku 27. víťazstvo v prestížnom seriáli a v historickom poradí žien sa posunula na 13. priečku, keď sa vyrovnala Nemke Marii Höflovej-Rieschovej.

Preskočila dve legendy – Švajčiarku Michele Figiniovú a Slovinku Tinu Mazeovú, ktoré zhodne zaznamenali 26 prvenstiev v pretekoch SP.

„Som veľmi, veľmi šťastná. Na víťazstvo som čakala veľmi dlho. Ďakujem úžasným slovenským fanúšikom i celému môjmu tímu za podporu. Triumf vo Flachau je vždy špeciálny. Bol to boj. Mikaela išla veľmi dobre a vedela som, že musím dať do toho maximum,“ uviedla Vlhová v cieľových priestoroch.

Pre olympijskú šampiónku v slalome je to prvý triumf v SP od 11. marca 2022, keď vyhrala obrovský slalom v Aare.

Pre Vlhovú je to prvý triumf od 11. marca 2022, keď vyhrala obrovský slalom v Aare. Vo Flachau si vytvorila výbornú východiskovú pozíciu už po 1. kole, po ktorom sa usadila na čele o 17 stotín pred Shiffrinovou. Slovenka dokonale využila, že trať staval jej tréner Mauro Pini.

odkaz
vlhova-program

So štartovým číslom 6 predviedla dynamickú jazdu a dobre zvládla aj časté zmeny rytmu. Na úvodných dvoch medzičasoch síce tesne zaostávala za Američankou, no po treťom už jazdila v zelených číslach a vedúcu priečku si udržala až do cieľa.

"Nečakala som, že budem na čele, prekvapila ma to. Snažila som sa riskovať na vlnách, niektoré bránky boli naozaj ťažké. Nemyslím si však, že to bolo najťažšie kolo za uplynulý rok či dva.

Bolo to postavené slalomovo, človek musel rozmýšľať. Bolo potrebné ísť niektoré bránky s rozumom a v niektorých to napáliť. Presne som vedela, ako pôjdem," povedala v cieli Vlhová.

Sklamaná Mikaela Shiffrinová v cieli nočného... Foto: ČTK / AP / Giovanni Auletta
Shiffrin cieľ Sklamaná Mikaela Shiffrinová v cieli nočného slalomu vo Flachau.

V druhom kole dosiahla Vlhová druhý najlepší čas a pripísala si na konto tretí triumf vo Flachau, premožiteľku nenašla ani v rokoch 2019 a 2020. V celkovom poradí SP je druhá za Shiffrinovou.

Američanka nevyužila šancu na rekordné 83. víťazstvo v SP, ktorým by sa na čele ženských historických tabuliek odpútala od krajanky Lindsey Vonnovej. Po prvom kole tretia Chorvátka Zrinka Ljutičová vypadla v druhom kole už po niekoľkých bránkach.

Výsledky nočného slalomu SP žien vo Flachau
1. Petra VLHOVÁ (SR) 1:51,95, 2. Mikaela Shiffrinová (USA) +0,43, 3. Lena Dürrová (Nem.) +0,85, 4. Wendy Holdenerová (Švajč.) +1,54, 5. Paula Moltzanová (USA) +2,15, 6. Katharina Liensbergerová (Rak.) +2,62, 7. Hanna Aronssonová Elfmanová (Švéd.) +2,74, 8. Jessica Hilzingerová (Nem.) +2,81, 9. Emma Aicherová (Nem.) +3,11, 10. Thea Louise Stjernesundová (Nór.) +3,17
Celkové poradie SP (po 19 súťažiach)
1. Shiffrinová 1195, 2. VLHOVÁ 796, 3. Holdenerová 569, 4. Lara Gutová-Behramiová (Švaj.) 476, 5. Sofia Goggiová (Tal.) 470, 6. Marta Bassinová (Tal.) 460
slalom (7): 1. Shiffrinová 605, 2. Holdenerová 470, 3. VLHOVÁ 460, 4. Anna Swennová-Larssonová (Švéd.) 320, 5. Dürrová 285, 6. Ana Buciková (Slovin.) 196

Triumf Petry Vlhovej vo Flachau Fotogaléria - 16 fotiek Všetky fotky
3. Petra Vlhová (SR) - 197 500 švaj. frankov
22 debata chyba
Viac na túto tému: #Petra Vlhová #Mikaela Shiffrinová #alpské lyžovanie