Prvý triumf v sezóne. Kristoffersen bol v nočnom slalome suverénny

Nórsky lyžiar Henrik Kristoffersen suverénnym spôsobom vyhral stredajší nočný slalom Svetového pohára.

04.01.2023 20:09
Henrik Kristoffersen Foto: ,
Henrik Kristoffersen v Garmischi.

V nemeckom Garmisch-Partenkirchene predstihol o 1,22 s Rakúšana Manuela Fellera, tretí skončil so stratou 1,46 s Francúz Clement Noel.

Kristoffersen si pripísal na konto 29. triumf v prestížnom seriáli, prvý v tejto sezóne.

Nór si vytvoril výbornú východiskovú pozíciu už v 1. kole, v ktorom dokonale využil štatrové číslo 1 a usadil sa na čele o 71-stotín pred Nemcom Linusom Strasserom.

Chorvátsko Záhreb Lyžovanie SP Slalom Ženy 2. kolo Čítajte aj Vlhová sa statočne popasovala s ťažkou traťou. Na Shiffrinovú však nestačila

V druhom kole sa Kristoferssen dobre popasoval s rozbitou traťou a nadviazal na úspešné vystúpenie z vlaňajška, keď v Ga-Pa slávil víťazné double. Strasser preteky nedokončil.

Vedenie v celkovom poradí SP si udržal Švajčiar Marco Odermatt.

„Po troch druhých miestach to v tejto sezóne konečne vyšlo s útokom na najvyšší stupienok. Podmienky boli drsné, ale zvládol som zo. Dôležité bolo, že v 1. kole som si vybudoval dostatočný náskok,“ uviedol Kristoferssen pre Eurosport. Strasser preteky nedokončil.

Viac na túto tému: #Henrik Kristoffersen #Svetový pohár v alpskom lyžovaní