Ak by tak vypadla Vlhová, Slováci zúria! Neuveríte, ako dopadla rakúska hviezda

Jeden z najprestížnejších mužských slalomov Svetového pohára alpských lyžiarov v Madonne di Campiglio priniesol včera veľmi kontroverzný moment.

23.12.2022 15:15
Johannes Strolz Foto:
Johannes Strolz tesne pred vypadnutím v slalome v Madonne di Campiglio.
debata (12)

Rakúsky reprezentant Johannes Strolz obsadil v prvom kole delené šieste miesto s reprezentačným kolegom Fabiom Gstreinom.

Pred druhou jazdou mal zarobené na druhé pódium vo Svetovom pohári. Lenže proti bola slabá práca talianskych organizátorov.

odkaz
vlhova-program

Víťaz slalomu z Adelbodenu začiatkom roka 2022 ešte v úvode druhého kola svojou agresívnou jazdou atakoval slalomovú tyč, ktorá vypadla z valca, ktorý ju má udržať v podložke.

Následne sa „pustila“ dole zjazdovkou a o niekoľko sekúnd neskôr sa na nej 30-ročný Rakúšan pošmykol. Preteky nedokončil.

Pozrite si video:

Je raritou, že bránky vypadnú zo podložky a „cestujú“ po trati. Včera v Taliansku sa to prihodilo hneď niekoľkokrát.

„To snáď nie je pravda! Nemal šancu, bol iba divák. Je to hrozné, nemám poňatia, ako sa to stalo,“ hneval sa legendárny Benjamin Raich pre ORF.

Pochopenie nemal ani Strolz, ktorému pravidla neumožnili absolvovať jazdu opakovane. "Mohol som tú tyč len preskočiť, ale to nebolo možné. Teším sa aspoň z toho, že sa nič nestalo.

Pravidlá akceptujem, ale štve ma to. Sú veci, ktoré neovplyvníte, napríklad toto," cituje Strolza krone.at.

Najúspešnejšie slalomárky lyžiarskej histórie Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky
10. Hanni Wenzelová (Lichtenštajnsko)...