Adam Žampa si pripísal ďalšie body, oproti 1. kolu si však pohoršil

Švajčiarsky lyžiar Marco Odermatt zvíťazil v pondelkovom obrovskom slalome Svetového pohára v talianskej Alta Badii.

19.12.2022 11:53
Adam Žampa Foto: ,
Adam Žampa na trati 1. kola obrovského slalomu Svetového pohára v Alta Badii.

V súčte časov oboch kôl zdolal Nóra Henrika Kristoffersena, ktorý si zopakoval druhé miesto z nedele, o 20 stotín sekundy. Pódium doplnil Slovinec Žan Kranjec (+0,92 s).

Slovák Adam Žampa obsadil nakoniec 27. miesto s mankom 4,79 sekundy.

Odermatt mal pred druhým kolom viac ako pol sekundový náskok, no už po prvom medzičase ho celý stratil. Vo zvyšku trate však zabral a zaznamenal pätnáste víťazstvo vo SP v kariére a štvrté v prebiehajúcej sezóne.

Marco Odermatt Čítajte aj Žampovcom sa nedarilo. Adam vypadol, Andreas so zlomeninou nepostúpil

"Bol to jeden z najväčších súbojov v kariére nielen so súpermi, ale aj traťou a únavou. Opäť to bolo veľmi vyrovnané a mal som v niektorých momentoch šťastie.

Dúfam, že teraz bude čas a priestor na oddych," uviedol vo vysielaní televízie Eurosport švajčiarsky lyžiar, ktorý zvýšil náskok na čele celkového hodnotenia i v disciplíne.

Adam Žampa si nakoniec pripísal do celkového hodnotenia ďalšie štyri body. Síce bol po pretekoch na 28. mieste, ale Nóra Alexandra Steena Olsena, ktorý skončil trinásty, dodatočne diskvalifikovali.

Petra Vlhová a zjazd v St. Moritzi Čítajte aj Vlhová vypadla, Shiffrinová štvrtá. Vyhrala Talianka so zlomeninami

Napriek žiadnej výraznejšej chybe v druhom kole prišiel Adam Žampa do cieľa na priebežnom šiestom mieste a celkovo klesol o tri priečky v porovnaní s prvým kolom. Jeho brat Andreas obsadil v prvom kole 45. miesto a nepostúpil.

Fakty zo Svetového pohára

Výsledky obrovského slalomu SP v Alta Badii: 1. Marco Odermatt (Švajč.) 2:38,27 min, 2. Henrik Kristoffersen (Nór.) +0,20 s, 3. Žan Kranjec (Slovin.) +0,92, 4. Loic Meillard (Švaj.) +1,32, 5. Alexander Schmid (Nem.) +1,38, 6. Alexis Pinturault (Fr.) +1,41, 7. Marco Schwarz (Rak.) +1,42, 8. Filip Zubčič (Chor.) +1,77, 9. Raphael Haaser (Rak.) +2,31, 10. River Radamus (USA) +2,61, … 27. Adam ŽAMPA +4,79, 1. kolo: 45. Andreas ŽAMPA (obaja SR) +5,24

Celkové poradie SP (po 11 z 38 pretekov): 1. Odermatt 796, 2. Aleksander Aamodt Kilde 525, 3. Lucas Braathen (obaja Nór.) 315, 4. Kristoffersen 305, 5. Matthias Mayer 268, 6. Vincent Kriechmayr (obaja Rak.) a Pinturault 252, …83. Adam ŽAMPA 16

Celkové poradie v obr. slalome (po 4 z 10): 1. Odermatt 360, 2. Kristoffersen 265, 3. Kranjec 245, 4. Braathen 179, 5. Schmid 149, 6. Meillard 136, …34. Adam ŽAMPA 16

Viac na túto tému: #Adam Žampa #Andreas Žampa #Svetový pohár v alpskom lyžovaní