J. T. Bö nenašiel premožiteľa ani v šprinte v Hochfilzene, Slováci prepadli

Nórsky biatlonista Johannes Thingnes Bö zaznamenal tretie víťazstvo za sebou na podujatiach Svetového pohára.

09.12.2022 16:49
Johannes Thingnes Bö Foto: ,
Johannes Thingnes Bö.

Po triumfoch v šprinte a stíhačke na úvodnom podujatí v Kontiolahti nenašiel premožiteľa ani v najkratšej disciplíne v rakúskom Hochfilzene. V piatkovom šprinte na 10 km predviedol čistú streľbu a v cieli mal čas 23:04,0 minúty.

Na druhom mieste skončil francúzsky reprezentant Emilien Jacquelin s mankom 43 sekúnd a tretiu priečku obsadil ďalší Nór Sturla Holm Laegreid, ktorý stratil 46,9 sekundy. Obaja minuli jeden terč v stojke.

Paulína Bátovská Fialková Čítajte aj Šprint biatlonistiek ovládla Nemka. Na body dosiahla jediná Slovenka

Johannes Thingnes Bö zaznamenal už 55. individuálne víťazstvo na podujatiach Svetového pohára. Dvadsaťdeväťročný pretekár si upevnil miesto na čele celkového poradia SP i v hodnotení šprintu.

"Od začiatku som sa sústredil na to, aby som chytil správnu rýchlosť. Na rozcvičke bol sneh dosť suchý a nemyslel som si, že to bude také rýchle, ako boli ženské preteky.

Takže som išiel na trať s rešpektom, ale nakoniec som mal dobrú rýchlosť.

Na strelnici to nebolo ľahké, ale dobre som pracoval a sklopiť všetky terče je veľmi dobrý pocit," povedal víťaz pre oficiálny kanál IBU.

Paulína Bátovská Fialková Čítajte viac Stíhačku vyhrala Simonová, Fialkové zaostali

Dvojici slovenských reprezentantov sa nedarilo. Michal Šima netrafil na ležke tri terče a prepadol sa dozadu. Streľbu v stoji zvládol bez chyby a nakoniec obsadil 71. miesto s mankom 3:29,4 minúty. Tomáš Sklenárik mal dve chyby na ležke a v druhom kole z pretekov odstúpil.

2. kolo SP

šprint mužov na 10 km: 1. Johannes Thingnes Bö (Nór.) 23:04,0 min (0), 2. Emilien Jacquelin (Fr.) +43,0 s (1), 3. Sturla Holm Laegreid (Nór.) +46,9 (1), 4. Filip Fjeld Andersen (Nór.) +54,5 (0), 5. Andrejs Rastorgujevs (Lot.) +1:00,4 (0), 6. Martin Ponsiluoma (Švéd.) +1:03,7, 7. Quentin Fillon Maillet (Fr.) +1:09,1 (1), 8. Jakub Štvrtecký (ČR) +1:10,5 (0), 9. Justus Strelow (Nem.) +1:14,5 (0), 10. Johannes Dale (Nór.) +1:20,1 (2), … 71. Michal ŠIMA +3:29,4 (3), nedokončil Tomáš SKLENÁRIK (obaja SR)

Celkové poradie SP (4 z 21): 1. J. T. Bö 299 b, 2. Laegreid 250, 3. Jacquelin 193, 4. Sebastian Samuelsson (Švéd.) 167, 5. Roman Rees (Nem.) 166, 6. Ponsiluoma 163, … 49. ŠIMA 13

Poradie šprintu (2 zo 7): 1. J. T. Bö 180 b, 2. Laegreid 135, 3. Jacquelin 120, 4. F. F. Andersen 90, 5. Samuelsson 72, 6. Rees 71, … 38. ŠIMA 13

Viac na túto tému: #Johannes Thingnes Bö