Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Relax na domácej pôde. Vlhová prezradila, kedy prvýkrát pôjde zjazd

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová využila uplynulé dni na poslednú príležitosť, ako pred nadchádzajúcim nabitým kalendárom pretekov Svetového pohára stráviť čas na Slovensku. Na Liptove otvorila novú zimnú turistickú sezónu.

, 03.12.2022 17:36
Petra Vlhová nebola po dojazde do cieľa úplne... Foto:
Petra Vlhová.
debata (1)

Lyžiarky mali cez víkend na programe zjazdy v kanadskom Lake Louise, ktoré sa však rozhodla Vlhová vynechať.

"Doma som bola štyri-päť dní. Som šťastná, že mi nabitý program umožnil byť doma aspoň chvíľu. Najbližšie sa vrátim možno o dva mesiace.

VIDEO: Je spokojná? Petra Vlhová takto hodnotí úvod sezóny.

Trochu som si oddýchla, zacvičila v posilňovni, zregenerovala a môžem ísť opäť do boja," povedala Vlhová pod Chopkom v Nízkych Tatrách pri návšteve lyžiarskeho strediska Jasná.

Olympijská šampiónka z Pekingu v slalome v prebiehajúcej sezóne zatiaľ čaká na víťazstvo, hlavu však nevešia:

„Vieme, že máme na viac, ale začiatok sezóny bol dobrý. Dve tretie a dve štvrté miesta nie sú zlé. Mohla som aj vypadnúť, či obsadiť nižšiu priečku. Robíme všetko pre to, aby sme dosiahli na lepšie výsledky.“

Petra Vlhová Levi Čítajte viac Vlhová má trochu neohrabaný štýl. Spomeňte si však na Jasnú

Vlhová sa v zjazdoch v Kanade nepredstavila, no naďalej má v pláne zbierať body vo všetkých disciplínach a zabojovať o veľký krištáľový glóbus.

1 fans vlajocky Čítajte viac Domáci fandili so slovenskými vlajkami. Neuveriteľné, žasla Shiffrinová

„Budúci víkend ma čaká Sestriere, kde sú na programe obrovský slalom a slalom. Potom vo švajčiarskom St. Moritzi by som sa už chcela postaviť aj na štart zjazdu,“ ozrejmila svoje plány víťazka celkového poradia SP z roku 2021.

Najúspešnejšia slovenská lyžiarka je na snehu takmer celý rok, preto pre ňu príchod zimy na Slovensku nie je taká udalosť, ako pre rekreačných lyžiarov, ktorým z Jasnej poslala radu, ako sa správať, keď sa po minimálne pol roku opäť postavia na lyže:

„Netreba to preháňať. Keď sa človek priveľmi teší, môže sa niečo pokaziť. Treba si to len užiť, pokojne, nikomu nič neutečie.“

Americkí a slovenskí fanúšikovia lyžovania v USA Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky
Domáci fanúšikovia fandili nielen Mikaele...
1 debata chyba
Viac na túto tému: #zjazdové lyžovanie #Petra Vlhová #zjazd