Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Rakúsky prepadák v Levi. Maslo na hlave má aj Magoni

Po úvodných slalomoch v novej sezóne Svetového pohára vo fínskom Levi nepanuje v lyžiarskom tábore Rakúšaniek optimizmus. Iba tri umiestnenia v prvej dvadsiatke sú podľa Thomasa Trinkera alarmujúce.

21.11.2022 11:49
Liensberger Levi Foto:
Katharina Liensbergerová na trati slalomu v Levi.
debata (1)

Nasadenie a agresivita, ktorú hlavný tréner žien očakával, zamrzla na ľadovom severe.

„Technicky nie sme na takej úrovni, ako sme predpokladali. Očakávali sme oveľa viac. Dokonca by som povedal, že je neprijateľné, čo sa nám stalo,“ priznal Trinker.

odkaz
vlhova-program

Technické deficity, nedostatok odvahy útočiť, celkovo príliš veľa chýb. Takto Trinker diagnostikoval viacero nedostatkov. Okrem toho sa do centra pozornosti tlačia aj nové mená z iných krajín.

„Ostatné národy nespia, robia si svoju prácu,“ povedala Katharina Liensbergerová, pričom narážala na Chorvátky Leonu Popovičovú a Zrinku Ljutičovú, ktoré sa v nedeľu umiestnili na šiestom a siedmom mieste priamo pred ňou. Po boku etablovaných síl urobili silný dojem aj Švédky a Nórky.

„Konkurencia je veľmi silná. Musíme si poriadne vyhrnúť rukávy, aby sme udržali krok. Potenciál tu je, dievčatá ho teraz musia využiť,“ povedal Trinker.

Majsterku sveta v slalome 2021 Liensber­gerovú, ktorú od novej sezóny pripravuje aj Livio Magoni, bývalý tréner Petry Vlhovej, neprekvapil výrazný časový odstup 1,8 sekundy na víťaznú Mikaelu Shiffrinovú.

Shiffrin Levi Čítajte viac Shiffrinová priznala, že kopírovala Vlhovú: Aj ostatné to tak robili!

„Boli tam oblúky, pri ktorých som si všimla, že to funguje. Ale aj také, kde lyže poriadne nešli. Celý tím ešte neukázal, čoho sme v skutočnosti schopní. Čaká nás výzva. Ale je toho veľa, čo musíme zlepšiť.“

Ženský seriál SP sa teraz presunie do USA. V Killingtone je cez víkend (26. a 27. novembra) na programe obrovský slalom a slalom. Vlhová bude chcieť v americkom stredisku zaútočiť na triumf, ktorý jej v oboch slalomoch v Levi uchmatla jej veľká konkurentka.

Shiffrinová má na čele SP plný počet 200 bodov, Vlhová ich má na konte po dvoch tretích miestach 120. Medzi obe pretekárky sa ešte vtesnala Wendy Holdenerová zo Švajčiarska so 125 bodmi.

Slalomová nedeľa Petry Vlhovej v Levi Fotogaléria - 12 fotiek Všetky fotky
Mikaela Shiffrinová si za dve výhry v Levi...
1 debata chyba
Viac na túto tému: #slalom #levi #Livio Magoni #Katharina Liensbergerová