Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Pocta pre Slafkovského. V ankete o top mladého Európana bol vysoko

Slovenský hokejový útočník Juraj Slafkovský obsadil 2. miesto v ankete o najlepšieho mladého Európana v zimných športoch za rok 2022.

11.06.2022 16:28
2. Juraj Slafkovský Foto:
Juraj Slafkovský patrí medzi najlepších mladých Európanov v zimných športoch.
debata (1)

V hlasovaní na 51. valnom zhromaždení Európskych olympijských výborov v Skopje ho predstihla slovinská skokanka na lyžiach Nika Prevcová, ktorá získala Cenu Piotra Nurowského. Informoval portál olympic.sk.

Hlasujúci uprednostnili zástupkyňu individuálneho športu pred kolektívnym športovcom. Zavážila aj jej osobná prítomnosť priamo v severomacedónskom Skopje, kde sa koná stretnutie predstaviteľov EOV.

Nemec hokej Čítajte viac Nečakaná prognóza. Slafkovský je riskantný, Nemec pôjde skôr

Výsledky ankety oznámili počas galavečera pri príležitosti 30. výročia založenia Olympijského výboru Severného Macedónska v tamojšej budove Národnej opery a baletu.

Slafkovskému, ktorý je po náročnej a veľmi dlhej sezóne na krátkej dovolenke, nepomohol ani fakt, že bol z pätice finalistov jediný olympijský medailista a v Pekingu sa stal najužitočnejším hráčom, najlepším strelcom i najproduktív­nejším hokejistom turnaja.

6. Juraj Slafkovský Čítajte viac Montreal vzal Wrighta na večeru, nie Slafkovského. Slovák bol opäť vtipný

Sedemnásťročná Prevcová je vychádzajúca hviezda skokov na lyžiach. Slovinka svoj talent ukázala už aj v pretekoch Svetového pohára, na zimnom Európskom olympijskom festivale mládeže vo Vuokatti bola s dvoma zlatými medailami jedna z najúspešnejších účastníčok.

Na 3. mieste v ankete skončil nemecký snoubordista Leon Ulbricht. Ďalšími finalistami Ceny Piotra Nurowského boli rakúska zjazdárka Victoria Olivierová a taliansky rýchlokorčuliar Lorenzo Previtali.

Prevcová získala za prvenstvo štipendium vo výške 15-tisíc eur, Slafkovský dostane 8000, Ulbricht 5000 a zvyšní dvaja finalisti po 3000 eur.

Najpodceňovanejší hráči, ktorí potom hviezdili Fotogaléria - 13 fotiek Všetky fotky
25. Ľubomír Višňovský získal viac ako 60 bodov...

© Autorské práva vyhradené

1 debata chyba
Viac na túto tému: #anketa #Juraj Slafkovský