Slovenská biatlonistka obsadila so Svetovom pohári v Osle 3. miesto.

19.03.2022 13:25
Paulína Fialková. Foto:
Paulína Fialková.
debata (2)

Do stíhacích pretekoch odštartovala Paulína Fialková z ôsmeho miesta po šprinte. Počas pretekov sa po každej streľbe posúvala vo výsledkovej listine smerom nahor.

Po prvýkrát v kariére sa Slovenke podarilo vybieliť všetkých 20 terčov a s úsmevov na tvári dobehla do cieľa na senzačnom treťom mieste. Zvíťazila domáca Nórka Tiril Eckhoffová.

Čína Peking ZOH2022 Biatlon ženy fialková Čítajte viac Jediná chyba na strelnici. Fialková predviedla najlepší šprint

Druhú priečku obsadila s mankom 24,9 s Nórka Marte Olsbuová Röiselandová v žlto-červenom drese najlepšej pretekárky celkového poradia i disciplíny a definitívne si zabezpečila veľký glóbus.

Fialková bola pred záverečnou streľbou bola ešte na 4. priečke, no po nule predstihla Francúzku Anais Chevalierovú-Bouchetovú a v cieľovej rovinke si postrážila deviate pódiové umiestnenie v kariére.

Nemecko Biatlon SP 5. kolo Oberhof šprint ženy Čítajte viac Fialková potvrdila bežeckú formu, no nezvládla streľbu

Jej výsledne manko bolo +54,0. Jej sestra Ivona taktiež zapísala najlepší výsledok sezóny. Netrafila dva terče na záverečnej položke, no posunula sa z 25. miesta na štarte na 13. s odstupom +2:06,1.