Chyby na strelnici. Fialkovú obrali o elitnú desiatku

Nórska biatlonistka Tiril Eckhoffová triumfovala v nedeľných stíhacích pretekoch na 10 km v rámci podujatia Svetového pohára vo fínskom Kontiolahti.

06.03.2022 13:34
Čína Peking ZOH2022 Biatlon ženy Fialková Foto: ,
Paulína Fialková.

V sobotnom šprinte bola druhá, ale vďaka výbornému bežeckému výkonu a iba s dvomi chybami na strelnici o deň neskôr zvíťazila s náskokom 15,9 sekundy pred Dorotheou Wiererovou.

Talianka štartovala až ako 17-ta, v poradí, na pódium sa vyšvihla vďaka bezchybnej streľbe.

Tretia skončila víťazka šprintu Nemka Denise Herrmannová (+19,5).

Fialková Čítajte viac Jediná chyba na strelnici. Fialková má za sebou najlepší šprint

Slovenská reprezentantka Paulína Fialková obsadila so štyrmi streleckými chybami 12. miesto (+1:30,2), Mária Remeňová musela absolvovať tri trestné okruhy a finišovala na 53. priečke (+5:37,5).

Eckhoffová čakala na triumf v prestížnom seriáli takmer rok, predtým naposledy zvíťazila 21. marca 2021 v šprinte vo švédskom Östersunde.

Celkovo slávila 27. individuálne víťazstvo v kariére a v historickom poradí žien sa posunula na šiestu priečku, keď sa vyrovnala Fínke Kaise Mäkäräinenovej.

Výsledky stíhacích pretekov žien na 10 km v Kontiolahti:
1. Tiril Eckhoffová (Nór.) 31:40,8 min. (2 tr. okruhy), 2. Dorothea Wiererová (Tal.) +15,9 s (0), 3. Denise Herrmannová (Nem.) +19,5 (3), 4. Marte Olsbuová Röiselandová +35,8 (3), 5. Karoline Offigstadová Knottenová (obe Nór.) +43,5 (1), 6. Anais Chevalierová-Bouchetová (Fr.) +54,3 (3), 7. Jessica Jislová (ČR) +56,0 (0), 8. Franziska Preussová (Nem.) +1:00,3 min. (0), 9. Elvira Öbergová (Švéd.) +1:10,7 (4), 10. Dunja Zdoucová (Rak.) +1:18,0 (1), …, 12. Paulína FIALKOVÁ +1:30,2 (4), 53. Mária REMEŇOVÁ (obe SR) +5:37,5 (3)

Celkové poradie SP (po 17 z 22 súťaží):
1. Röiselandová 728 b., 2. E. Öbergová 631, 3. Dzinara Alimbekavová (Biel.) 589, 4. Hanna Öbergová (Švéd.) 548, 5. Lisa Theresa Hauserová (Rak.) 520, 6. Wiereová 508, …, 36. P. FIALKOVÁ 156, 56. Ivona FIALKOVÁ (SR) 55

Poradie v stíhacích pretekoch (6 zo 7):
1. Röiselandová 326 b., 2. E. Öbergová 266, 3. H. Öbergová 251, …, 38. P. FIALKOVÁ 50, 43. I. FIALKOVÁ 35

Štyri chyby aj pre Šimu

Francúzsky biatlonista Quentin Fillon Maillet triumfoval v nedeľných stíhacích pretekoch Svetového pohára vo fínskom Kontiolahti.

V cieli mal náskok 8,2 s pred Nemcom Erikom Lesserom, ktorý vo finiši predstihol o šesť desatín sekundy Taliana Lukasa Hofera.

Francúz si po predposlednej stíhačke v sezóne zaistil malý krištáľový glóbus.

Jediný Slovák, ktorý si vybojoval účasť v pretekoch, Michal Šima obsadil 48. miesto. Na strelnici minul štyrikrát a z 37. miesta po šprinte klesol o 11 priečok.

Fillon Maillet si bez problémov udržal najvyššiu priečku, ktorú držal po šprinte a potvrdil, že stíhacie preteky mu v prebiehajúcom ročníku idú.

Triumfoval v nich v piatich zo siedmich prípadov. Upevnil si zároveň aj pozíciu vedúceho muža celkového poradia.

Viac na túto tému: #biatlon #Ivona Fialková #Paulína Fialková #Svetový pohár v biatlone 2021/2022 #Mária Remeňová