Triumf na domácej zjazdovke. Kilde má malý glóbus

Nórsky lyžiar Aleksander Aamodt Kilde sa stal víťazom nedeľného super-G Svetového pohára.

06.03.2022 12:55
Taliansko Lyžovanie SP zjazd Muži Kilde Foto: ,
Aleksander Aamodt Kilde.

Na domácej zjazdovke v Kvitfjelli triumfoval s náskokom siedmich stotín sekundy pred Kanaďanom Jamesom Crawfordom, tretí skončil olympijský šampión z Pekingu Rakúšan Matthias Mayer (+0,12).

Kilde si v predstihu zabezpečil malý krištáľový glóbus, pred finálovým super-G vo francúzskom Courcheveli má v hodnotení disciplíny nedostihnuteľný 130-bodový náskok pred druhým Mayerom.

Erik Arvidsson Čítajte viac Hororový pád! Vystrašil lyžiarsky svet, reagovali aj Vlhovej súperky

Kilde predviedol riskantnú jazdu, a hoci sa v strednej pasáži nevyhol chybám, udržal si vysokú rýchlosť až do cieľa.

So štartovým číslom 19 ho na chvíľu vystrašil Crawford. Kanaďan mal na troch medzičasom mierny náskok, no v cieli sa tesne zaradil za domáceho favorita.

Víťaz sobotného zjazdu Talian Dominik Paris skončil tesne za pódiom na štvrtom mieste (+0,21). Kilde slávil dvanásty triumf v pretekoch SP, z toho siedmy v superobrovskom slalome.

Petra Vlhová Čítajte viac Na trati bola len zopár sekúnd. Vlhová zlyhala v prvom kole

Dvadsaťdeväťročný Nór získal po šiestich rokoch svoj druhý malý glóbus v tejto disciplíne. V zbierke má aj veľkú guľu za celkový triumf v prestížnom seriáli v sezóne 2019/2020.

Aj v tejto zime živí nádej na celkové prvenstvo, v priebežnom poradí SP si polepšil a stiahol manko na lídra Marca Odermatta na necelých 200 bodov.

Švajčiarovi sa nedeľná súťaž nevydarila, hoci trať staval tréner švajčiarskej reprezentácie. Odermatt skončil až v tretej desiatke výsledkovej listiny.

Viac na túto tému: #super G #Aleksader Aamodt Kilde #Svetový pohár v alpskom lyžovaní 2021/2022