Paulína Fialková na stojke štyrikrát minula. Nechápem, reagovala

Švédka Elvira Öbergová sa v nemeckom Ruhpoldingu stala víťazkou stredajších rýchlostných pretekov žien na 7,5 km vo Svetovom pohári.

12.01.2022 16:20 , aktualizované: 18:33
Nemecko Biatlon SP 5. kolo Oberhof šprint ženy Foto: ,
Paulína Fialková na archívnej snímke.
debata (6)

Stále iba 22-ročná švédska biatlonistka dosiahla svoj tretí triumf v SP zásluhou čistej streľby a kvalitného behu, v cieli mala náskok 21,6 sekundy pred líderkou celkového poradia SP Nórkou Marte Olsbuovou Röiselandovou, tretia skončila Talianka Dorothea Wiererová (+29,7).

Aj biatlonistky z Nórska a Talianska neminuli na strelnici ani raz.

Dvadsaťdvaročná E. Öbergová dosiahla tretie individuálne víťazstvo v SP, tretie v prebiehajúcej sezóne a premiérové v šprinte.

"Pre mňa to dnes boli perfektné preteky. Konečne dve nuly v šprinte, doteraz som sa so streľbou v tejto disciplíne trápila. Kľúčová bola ležka, pri stojke sa cítim veľmi sebavedomo.

Keď sa mi na prvej položke podarilo trafiť všetkých päť terčov, vedela som, že to môže byť môj deň. V poslednom kole to bol ešte boj, ale som veľmi šťastná, že som vyhrala," povedala víťazka pre oficiálny kanál IBU.

Slovenkám sa nedarilo podľa predstáv. Najvyššie skončila Ivona Fialková na 48. mieste, keď po čistej streľbe na prvej položke na tej druhej dvakrát minula a v cieli na víťazku stratila 2:05,0 min.

Ivona Fialková Čítajte viac Šprint biatlonistiek v Ruhpoldingu sme sledovali ONLINE

"Dve chyby v stojke sú na šprint veľa. Zatiaľ sa mi nedarí to zlomiť. Možno som spravila chybu v hlave, lebo za mnou prišla rýchla strelkyňa.

Po prvom nepresnom zásahu som sa asi mala prenastaviť, ale je už neskoro. Musím sa do ďalších pretekov ponaučiť," povedala pre RTVS Ivona Fialková, ktorú v nedeľu 16.1. čakajú aj stíhacie preteky.

Do nich sa neprebojovali ďalšie dve reprezentantky SR. Najmladšia členka slovenského tria Mária Remeňová minula na strelnici iba raz v stoji, no bežecky za konkurenciou zaostáva a klasifikovali ju na 77. priečke s mankom 2:50,6 min na Elviru Öbergovú.

Fialkové biatlon Čítajte viac Komplikácie pred ZOH. Polovica štafety do Pekingu nemôže

Najhoršou zo Sloveniek bola Paulína Fialková, ktorá po čistej streľbe v ľahu minula v stoji až štyri terče a obsadila až 90. pozíciu (+3:10,6 min).

„Nechápem, lebo som na stojke nebola extra zadýchaná. Snažila som sa rany si vypracovať, nestrieľala som len tak. Veľmi ma to mrzí a som veľmi sklamaná,“ povedala Paulína Fialková pre RTVS.

Vo štvrtok 13.1. sú v Rupholdingu na programe rýchlostné preteky mužov na 12,5 km. V piatok sa uskutočnia štafety žien, v sobotu štafety mužov a v nedeľu stíhačky mužov aj žien.

Fakty zo Svetového pohára

Šprint žien na 7,5 km: 1. Elvira Öbergová (Švéd.) 19:45,2 min (0), 2. Marte Olsbuová Röiselandová (Nór.) +21,6 s (0), 3. Dorothea Wiererová (Tal.) +29,7 (0), 4. Dzinara Alimbekavová (Biel.) +30,2 (0), 5. Justine Braisazová-Bouchetová (Fr.) +40,0 (1), 6. Lisa Theresa Hauserová (Rak.) +42,1 (0), 7. Anais Bescondová (Fr.) +48,2 (0), 8. Svetlana Mironovová (Rus.) +50,9 (0), 9. Linn Perssonová +55,9 (0) a Mona Brorssonová (obe Švéd.) +55,9 (1), … 48. Ivona FIALKOVÁ +2:05,0 min (2), 77. Mária REMEŇOVÁ +2:50,6 (1), 90. Paulína FIALKOVÁ (všetky SR) +3:10,6 (4)

Celkové poradie SP (12 z 22): 1. Olsbuová Röiselandová 591 b, 2. E. Öbergová 509, 3. Alimbekavová 461, 4. H. Öbergová 434, 5. Hauserová 420, 6. Hanna Solová (Biel.) 379, … 52. I. FIALKOVÁ 45, 53. P. FIALKOVÁ 44

Poradie SP v šprinte (6 z 9): 1. Olsbuová Röiselandová 299 b, 2. E. Öbergová 246, 3. Alimbekavová 244, 4. Solová 243, 5. H. Öbergová 223, 6. Hauserová 199, … 53. P. FIALKOVÁ 21