Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Doprajte dievčatám čas na zlepšenie, prosí fanúšikov Kuzminová

Najlepšia slovenská biatlonistka Paulína Fialková má už aspoň malý dôvod na radosť. Veľmi slabý úvod novej sezóny Svetového pohára vo švédskom Östersunde vystriedalo nádejné zlepšenie v rakúskom Hochfilzene.

14.12.2021 16:33
Paulína Fialková Foto: ,
Paulína Fialková.
debata (3)

Tam sa staršia zo sestier Fialkových dvakrát dostala na bodované pozície vo Svetovom pohári, hoci na tie najlepšie súperky sa stále díva z úctivej vzdialenosti.

Po 34. mieste v rýchlostných pretekoch to v stíhačke vytiahla na 20. pozíciu, keď len dvakrát zaváhala na strelnici. Ak by sa bral do úvahy len bežecký čas, skončila by šestnásta.

Napredovanie 29-ročnej Breznianky pozorne vníma aj trojnásobná olympijská víťazka a šesťnásobná medailistka spod piatich farebných kruhov Anastasia Kuzminová.

Anastasia Kuzminová. Foto: TASR, Dušan Hein
Anastasia Kuzminová Anastasia Kuzminová.

"Bojuje a napreduje. Jej bežecká forma už nie je taká dobrá ako v sezónach, keď som ešte ja súťažila. Je však typ športovkyne, ktorá sa dokáže chytiť a rada sa ťahá za niekým.

Napríklad Dorothea Wiererová pre ňu bola často vzorom," uviedla Anastasia Kuzminová na adresu Paulíny Fialkovej pre RTVS.

"Strieľala som v stoji nekonečne dlho, ale mala som aj na to dôvod.

Bola som zadýchaná a potrebovala som sa upokojiť. V konečnom dôsledku som spokojná s tým, ako som to zvládla," uviedla P. Fialková po pretekoch v Hochfilzene podľa webu slovenskybiatlon­.sk.

Fialková Čítajte viac Zaslepení medailami, ktoré prišli z Ruska. Súčasný stav je dôsledok

Paulíne Fialkovej patrí po dvoch nevydarených kolách v Östersunde a solídnom zlepšení v Hochfilzene 42. priečka v celkovom poradí Svetového pohára.

Z 30 bodov nazbierala až 28 v Rakúsku a do dejiska najbližších pretekov SP francúzskeho Annecy – Le Grand Bornand odcestovala v lepšej nálade.

Ženy tam od 16. do 19. decembra absolvujú rýchlostné preteky, stíhačku aj preteky s hromadným štartom.

Paulína Fialková Čítajte viac Najlepšia v sezóne. Fialková berie zo šprintu body

„Výsledky z Hochfilzenu sú pre mňa motivačné a povzbudzujúce pred pretekmi vo Francúzsku. Najbližšie budú už vo štvrtok a ja sa na ne teším,“ doplnila Paulína Fialková.

„Naše dievčatá potrebujú čas na zlepšenie a ja poprosím fanúšikov, aby im ho dopriali. Majú tendenciu sa zlepšovať, a to aj v štafete,“ doplnila Kuzminová.

šport fb šablóna Dávame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre... Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk
3 debata chyba
Viac na túto tému: #Anastasia Kuzminová #Paulína Fialková