Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Fialková sa ostro pustila do vlastného tímu: Ani palicu mi nemal kto podať

Slovenské biatlonistky podľa predpokladov v štafetách na majstrovstvách sveta v Poljuke výsledkovo prepadli, ale Ivona Fialková mala aj ďalší dôvod na zlú náladu.

20.02.2021 15:14
Ivona Fialková Foto:
Ivona Fialková.
debata (30)

Skúsená pretekárka, ktorá rozbiehala slovenskú štafetu, sa po dvoch trestných okruhoch na strelnici a priebežnom 21. mieste pred kamerou RTVS takmer rozplakala. Okrem slabšej streľby v stoji ju rozladil aj moment, keď jej súperka zlomila palicu a musela časť trate v kopci absolvovať bez opory v rukách.

„Ťažko sa mi hľadajú slová. Moja psychika určite nie je taká odolná ako predtým. Na druhej strane, neviem, či to bolo vidieť v televíznom zábere, ale v druhom okruhu mi Francúzka skočila na palicu a zlomila mi ju tesne pred strmým kopcom,“ povedala Ivona Fialková pre RTVS a ďalej kriticky pokračovala:

„Na trati nebol v tej chvíli nikto z našich ľudí, kto by mi podal náhradnú palicu. Celý kopec som musela absolvovať bez palíc a aj iné pretekárky by mali veľký problém ustáť stojku, ak by pred ňou šli bez palíc. Neviem, kde sa stala chyba, že v štafete nie je na trati nikto z našich ľudí, kto by mi podal náhradnú palicu…“

Slovenské reprezentantky v zložení Ivona Fialková, Paulína Fialková, Henrieta Horvátová, Veronika Machyniaková skončili na 21. mieste a v závere po dostihnutí líderkami z Nórska musela V. Machyniaková predčasne dolu z trate. Staršia zo sestier Fialkových Paulína na margo svojho výkonu na druhom úseku (1 trestný okruh) aj na celom šampionáte v Pokljuke uviedla:

"Snažila som sa čo najviac dobehnúť na trati z toho, čo stratila Ivka, keď krúžila.. ‚Stojka‘ bola risk a ten nevyšiel. Neviem, či je namieste niečo hodnotiť čo sa týka výkonov na týchto majstrovstvách sveta. Je to zlé, ale vzhľadom na to, čím som si prešla v predchádzajúcich mesiacoch, potešilo ma aspoň 13. miesto v šprinte. V momente, keď som dostala ochorenie COVID-19, vravela som si, že dôležitá bude až tá ďalšia olympijská sezóna a túto sa budem snažiť už len nejako dokončiť.

Mladšia Ivona Fialková, ktorá sa na MS 2021 dostala v individuálnych súťažiach najvyššie na 65. miesto v rýchlostných pretekoch, s frustráciou doplnila: „Ešte že je na budúci rok olympijská sezóna, pretože neviem, ako by som hľadala motiváciu.“

30 debata chyba
Viac na túto tému: #Ivona Fialková #MS v biatlone 2021