Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Slovák mal na dosah životný výsledok. Zlyhal na poslednej streľbe

Nórsky biatlonista Sturla Holm Laegreid získal zlato vo vytrvalostných pretekoch na 52. majstrovstvách sveta v slovinskej Pokljuke.

17.02.2021 16:22
Tomáš Hasilla Foto:
Tomáš Hasilla.
debata (2)

Striebro vybojoval Nemec Arndt Peiffer, bronz patrí ďalšiemu Nórovi Johannesovi Dalemu. Najlepší Slovák bol v stredu Tomáš Hasilla, ktorý obsadil 55. miesto.

Laegreid predovšetkým zásluhou bezchybnej streľby vybojoval svoju prvú individuálnu medailu na vrcholnom podujatí, zlato už v Pokljuke získal ako člen miešanej štafety.

Titul pre 23-ročného Nóra napriek tomu nebol prekvapením, Laegreid v tejto sezóne vyhral úvodné vytrvalostné preteky v sezóne v Kontiolahti a v druhých v Anterselve obsadil druhé miesto.

Suverénnym spôsobom mu tak v tejto sezóne bude patriť aj malý krištáľový glóbus, keďže najdlhšie preteky sa na šampionáte tradične konali poslednýkrát v sezóne.

To najkrajšie z biatlonovej strelnice Fotogaléria - 13 fotiek Všetky fotky
Paulína Fialková.

Nór dosiahol výsledný čas 49,27,6 min. Druhý Peiffer odstrieľal taktiež za nula, tidsaťtriročný veterán do svojej zbierky pridal už sedemnástu medailu zo svetových šampionátov. Z individuálu už mal na konte zlato z Östersundu 2019.

Johannes Dale sa mohol rovnako tešiť zo svojej premiérovej medaily. Na konte mal doteraz striebro z miešanej štafety spred roka z Anterselvy.

Najlepší zo Slovákov Tomáš Hasilla mal na dosah životný výsledok. Po prvých troch streľbách mal na konte nulu a atakoval umiestnenie v elitnej desiatke.

Lenže na druhej stojke neuspel a netrafil prvý, tretí i záverečný terč. V cieli mal tak za víťazom na 55. priečke odstup 5:47,9 min.

Michal Šima skončil s dvoma chybami na 64. mieste s mankom 6:31,0. Matej Baloga obsadil so šiestimi 86. priečku (+9:57,3).

V pretekoch za slnečného počasia pri minimálnom vetre prekvapujúco neuspel vedúci muž Svetového pohára Johannes Thingnes Bö.

Pripísal si dve trestné minúty, keď minul po jednom terči na tretej i štvrtej streleckej položke. V cieli mu patrila piata priečka s odstupom 1:13,5 min. Ešte o šesť desatín sekundy pred ním skončil Francúz Quentin Fillom Maillet.

„Boli to z mojej strany celkom dobré preteky. Súperi však ani raz neminuli a ja som nemal šancu,“ priznal po pretekoch v cieľovom priestore pre reportéra IBU Johannes Thingnes Bö.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #biatlon #Tomáš Hasilla #michal šima #MS v biatlone 2021