Šla ako guľa. Vlhovej zachutila rýchlosť, má prvé pódium v super G

Petra Vlhová má prvé pódiové umiestnenie v rýchlostnej disciplíne vo svojej kariére vo Svetovom pohári zjazdových lyžiarok.

01.02.2021 12:08
Petra Vlhová Foto: ,
Petra Vlhová na trati super G v Garmischi.
debata (59)

Ambiciózna Slovenka skončila v pondelkovom super G v Garmisch-Partenkirchene na skvelom druhom miesto za Švajčiarkou Larou Gutovou-Behramiovou. Vlhová si udržala líderskú pozíciu vo Svetovom pohári s náskokom 42 bodov práve pred Laurou Gutovou-Behramiovou, korá preteky vyhrala.

Skúsená Švajčiarka ovládla štvrtý superobrovský slalom v tejto sezóne za sebou a suverénne vedie poradie disciplíny. Predtým zvíťazila v rakúskom St. Antone, švajčiarskej Crans Montane a aktuálne aj dvakrát v nemeckom stredisku Garmisch-Partenkirchen.

V Ga-Pa sa malo pôvodne jazdiť okrem soboty aj v nedeľu, ale hmla a zlá viditeľnosť vyhnali pretekárky z trate a druhé preteky v super G odložili na pondelok. Na slávnom a ľadovom Kandahare Vlhová s číslom 10 na hrudi predviedla dynamickú jazdu v takmer ideálnej línii.

Excelentná bola najmä v strednej technicky náročnej časti trate. Len raz ju po dlhom oblúku vyhodilo z ideálnej stopy, ale neodrazilo sa to na časovom manku. V cieli zaostala za suverénkou posledných dní Larou Gutovou-Behramiovou iba o 28 stotín sekundy. A toto poradie sa nemenilo už do konca prvej tridsiatky štartovného poľa. Tretia vo výsledkoch Rakúšanka Tamara Tipplerová zaostala už výraznejšie – o 74 stotín sekundy.

Super rýchle super G Petry Vlhovej Fotogaléria - 11 fotiek Všetky fotky
Petra Vlhová s respirátorom na pódiu v Garmischi.

"Petra jazdila vynikajúco. Veľmi dobre prešla pasáž so skokom, tam išla presne a získala potrebnú rýchlosť. Predviedla jazdu bez väčších chýb a cítil som, že by to mohlo vyjsť do najlepšej päťky. Pódium som však nečakal.

Petru to určite povzbudí najmä psychicky po viacerých štvrtých miestach v rýchlostných disciplínach a nešťastných obrákoch, kde nejazdila tak ako chcela. Sestra teraz bude mať trojdňový oddych, kde si bude môcť rozobrať vydarený Garmisch-Partenkirchen," uviedol Boris Vlha, stály člen Vlha Teamu, pre RTVS.

„Mala dobrú líniu a a excelentná bola na spodnej lyži. Celkovo bola veľmi rýchla a výborne akcelerovala,“ glosoval Timotej Zuzula, expert RTVS a lyžiarsky tréner.

Výsledky
1. Lara Gutová-Behramiová (Švaj.) 1:17,37 min., 2. Petra VLHOVÁ (SR) +0,28 s, 3. Tamara Tipplerová (Rak.) +0,74, 4. Kajsa Vickhoffová-Lieová (Nór.) +0,88, 5. Corinne Suterová (Švaj.) +1,11, 6. Ester Ledecká (ČR) +1,13, 7. Federica Brignoneová (Tal.) +1,14, 8. Tessa Worleyová (Fr.) +1,18, 9. Francesca Marsagliová +1,24, 10. Marta Bassinová (obe Tal.) +1,43

Celkové poradie SP (po 22 z 33 súťaží): 1. VLHOVÁ 989 bodov, 2. Gutová-Behramiová 947, 3. Michelle Gisinová 807, 4. Bassinová 741, 5. Sofia Goggiová (Tal.) 740, 6. Brignoneová 637

Priebežné poradie v super-G (5 zo 7): 1. Gutová-Behramiová 445, 2. C. Suterová 250, 3. Tipplerová 240, 4. Ledecká 236, 5. Brignoneová 223, 6. Bassinová 188, …, 8. VLHOVÁ 158