Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Hviezdny lyžiar zažil krušnú jar s koronavírusom. Nakazil sa s celou rodinou

Nový koronavírus neobišiel ani francúzskeho lyžiara Alexisa Pinturaulta. Druhý muž celkového poradia Svetového pohára 2019/2020 v rozhovore pre Kronen Zeitung priznal, že na jar prekonal ochorenie COVID-19.

15.07.2020 12:25
Alexis Pinturault Foto: ,
Alexis Pinturault.
debata

„Áno, je to pravda a nielen ja, ale nakazila sa celá rodina, moja žena, otec aj brat. Našťastie sme sa z toho dostali všetci bez problémov,“ prezradil 29-ročný trojnásobný olympijský medailista.

Pinturault si nie je istý, kde k infekcii prišiel, najpravdepodob­nejším miestom bol podľa neho hotel v Courcheveli, kde bol v marci ešte predtým, ako pandémia vypukla naplno:

Príprava alpských lyžiarok Fotogaléria - 12 fotiek Všetky fotky
Mikaela Shiffrinová s gitarou.

„Je to turistická lokalita, podobne ako rakúsky Ischgl. Navštevuje ju mnoho ľudí. Ich veľká koncentrácia a žiadne pravidlá… Doplatila na to aj moja rodina.“

Ochorenie COVID-19 dosiaľ diagnostikovali na celom svete takmer 13,5 miliónu ľudí a 581.710 z nich zomrelo. Pinturault patril k šťastnejším, keď sa u neho objavila iba strata chuti a dokonca sa mu vyhli aj príznaky súvisiace s dýchacím ústrojenstvom.

„Teraz je už všetko úplne v poriadku. Nedávno ma vyšetrili v Salzburgu a všetko je v norme. Som zdravý a navyše mám protilátky. Akurát nikto nevie, ako dlho ma ochránia,“ citovala agentúra APA Pinturault, ktorý sa v Tirolsku pripravuje na novú zjazdársku sezónu.

debata chyba
Viac na túto tému: #alpské lyžovanie #Alexis Pinturault