Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Vlhová si v Ofterschwangu pozíciu nevylepší. Slalomový víkend zrušili

Petra Vlhová nebude môcť na budúci týždeň v Ofterschwangu vylepšiť svoje postavenie vo Svetovom pohári v zjazdovom lyžovaní.

27.02.2020 11:31 , aktualizované: 11:52
Slovinsko SR Lyžovanie SP Vlhová Foto: ,
Petra Vlhová.
debata (3)

Na víkend 7.- 8. marca naplánované preteky v obrovskom slalome a slalome v nemeckom alpskom regióne Allgäu zrušili pre pretrvávajúce teplé počasie a nemožnosť pripraviť zjazdovku s požadovanou kvalitou a bezpečnosťou pre pretekárky. Informovala o tom Medzinárodná lyžiarska federácia (FIS).

„V tejto oblasti v poslednom čase prakticky nesnežilo. Okrem toho v celom Bavorsku bolo také teplo, že nebolo možné vyrobiť dostatok umelého snehu. Zatiaľ nie je jasné, či za preteky v Ofterschwangu bude reálne nejaká náhrada v inom lyžiarskom stredisku,“ uviedol rakúsky portál laola1.at.

Najbližší víkend sú na programe SP žien preteky v talianskom La Thuile. Pred preriedenou diváckou kulisou sa tam uskutočnia super G a alpská kombinácia. Na čele Svetového pohára žien je aktuálne Talianka Federica Brignoneová s náskokom 73 bodov pred Američankou Mikaelou Shiffrinovou a 159 bodov pred Vlhovou.

Podľa posledných správ Vlhová by napriek problémom s chrupavkou v ľavom kolene nemala v La Thuile chýbať. Američanka Shiffrinová na svahoch SP absentuje od tragickej smrti svojho otca začiatkom februára a zatiaľ to stále platí.

Straší aj koronavírus

Organizátori Svetového pohára sa musia v závere sezóny vyrovnať aj s novým koronavírusom. Predbežne pristúpili k vylúčeniu divákov vo finálovom týždni v talianskej Cortine d'Ampezzo (18. do 22. marca.) a obmedzenie ich počtu cez nastávajúci víkend v La Thuile, v talianskom horskom stredisku pri hraniciach s Francúzskom.

3 debata chyba
Viac na túto tému: #Petra Vlhová #Ofterschwang