Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Posledná medaila ide do Nórska. Berie ju Bö

Nórsky biatlonista Johannes Thingnes Bö triumfoval v hromadných pretekoch mužov na majstrovstvách sveta v talianskej Anterselve.

23.02.2020 15:51
Johannes Thingnes Boe of Norway, Johannes Dale... Foto: ,
Momentka z pretekov s hromadným štartom.
debata (1)

V nedeľu preťal cieľ v čase 38:09,5 min a pred druhým Quentinom Fillonom Mailletom z Francúzska mal náskok 42 sekúnd. Slovenský reprezentant Martin Otčenáš obsadil poslednú 30. priečku.

Pre dvadsaťšesťročného Nóra to bolo tretie zlato z Anterselvy, no prvé z individuálnej disciplíny. Doteraz sa tešil z triumfu v mix štafete a mixe dvojíc, okrem toho má na konte aj tri striebra zo štafety mužov, stíhačky a vytrvalostných pretekov.

Tridsiatka biatlonistov uzavrela svetový šampionát v daždivom počasí a s miernym vetrom na strelnici. Prvú ležku zvládlo bez chyby až 14 pretekárov, pričom medzi nimi bol aj najväčší favorit Johannes Thingnes Bö.

Po druhej položke boli „čistí“ už len štyria, okrem J. T. Böa aj jeho brat Tarjei, ďalší Nór Johannes Dale a Francúz Simon Desthieux. Jeho krajan Martin Fourcade spravil na oboch položkách po jednej chybe a figuroval na 13. mieste. Otčenáš bol rovnako s dvomi chybami priebežne 28.

Po prvej stojke zostali bez chyby len J. T. Bö a Desthieux, no medzi nich sa zaradil ešte Quentin Fillon Maillet s dvomi nesklopenými terčmi. Na prvých siedmich priečkach figurovali iba Nóri a Francúzi. J. T. Bö nakoniec sklopil všetkých 20 terčov a do cieľa si prišiel pre zlato. Striebro získal Fillon Maillet a v závere sa o bronz pobili Emilien Jacquelin s T. Böom, pričom sa z cenného kovu tešil Francúz. Otčenáš minul po jednom terči na každej streleckej položke a nakoniec obsadil posledné 30. miesto.

Preteky s hromadným štartom mužov na 15 km:
1. Johannes Thingnes Bö (Nór.) 38:09,5 min (0), 2. Quentin Fillon Maillet (Fr.) +42,0 s (3), 3. Emilien Jacquelin (Fr.) +55,0 (2), 4. Tarjei Bö (Nór.) +55,6 (2), 5. Simon Desthieux (Fr.) +1:03,7 min (1), 6. Felix Leitner (Rak.) +1:06,7 (3), … 30. Martin Otčenáš +5:49,7 min (4)

1 debata chyba
Viac na túto tému: #biatlon #Martin Fourcade #Martin Otčenáš #Tarjei Bö #MS v biatlone 2020