Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Vzali mu mobil, notebook, pušku. Loginov nenastúpi na štart

Ruský biatlonista Alexander Loginov sa po razii v hotelovej izbe nepredstaví v nedeľňajších pretekoch s hromadným štartom na 15 km na MS v Anterselve.

23.02.2020 12:20
Loginov biatlon Foto: ,
Alexander Loginov na MS v Anterselve 2020.
debata (11)

Ako oznámil Ruský biatlonový zväz na svojom twitterovom účte, 28-ročný pretekár nie je po najnovších udalostiach v optimálnom psychickom stave.

Talianska polícia prehľadala v sobotu hotelové izby Loginova i ďalšieho ruského biatlonistu Jevgenija Garaničeva a trénera Alexandra Kasperoviča pre podozrenie z dopingu. Zaistila pritom ich notebooky.

„Skonfiškovali môj mobil, notebook a ďalšie osobné veci,“ citovala 28-ročného Loginova agentúra AFP. Zároveň popísal priebeh akcie: „O šiestej ráno nás zobudil buchot, ako sa k nám niekto dobýja do izby. Ihneď nám zobrali pušky, akoby sme boli nejakí nebezpeční zločinci. Nechali nás stáť v trenkách a prehľadávali iba moje veci, keď som sa opýtal na dôvod, nič mi nepovedali, to ma nahnevalo.“

Loginov minulú sobotu získal na MS v Anterselve zlato v šprinte a o deň neskôr aj bronz v stíhacích pretekoch.

Razia údajne súvisí s trénerom Kasperovičom, ktorý je v Anterselve na cudziu akreditáciu. Policajti konali na základe talianskej antidopingovej legislatívy, no nikoho nezatkla.

Viac svetla do prípadu neprinieslo ani strohé stanovisko Medzinárodnej biatlonovej únie (IBU): „IBU a jednotka biatlonovej integrity vedia o zásahu talianskych úradov, ale počas prebiehajúceho vyšetrovania nebudeme vec komentovať.“

Loginov mal problémy s dopingom aj v minulosti. V novembri 2013 mal pozitívny test na EPO, dostal dištanc na dva roky a anulovali mu všetky výsledky. Do súťažného kolotoča sa vrátil v sezóne 2016/2017.

Jeho súperi však na jeho históriu nezabudli a po sobotnom víťazstve ho viacerí kritizovali vrátane Francúza Martina Fourcada, ktorý dlhodobo spochybňuje Loginovovu bezúhonnosť.

11 debata chyba
Viac na túto tému: #doping #razia #Anterselva #Alexander Loginov #MS v biatlone 2020