Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Nórky nemajú konkurenciu. Slovenky si hanbu neurobili

Majsterkami sveta v biatlonových štafetách žien sa v talianskej Anterselve stali Nórky.

22.02.2020 13:01
Terézia Poliaková Foto: ,
Terézia Poliaková (vpravo) počas štafety v Anterselve.
debata

Kvarteto v zložení Synnöve Solemdalová, Ingrid Landmark Tandrevoldová, Tiril Eckhoffová a Marte Olsbuová Röiselandová bolo dlho mimo medailových pozícií, ale v záverečných dvoch úsekoch si vytvorilo rozhodujúci náskok.

Druhé skončili Nemky najmä vďaka finišmanke Denise Herrmannovej, tretia pozícia patrila Ukrajinkám. Slovenská štvorica Ivona Fialková, Terézia Poliaková, Paulína Fialková a Veronika Machyniaková obsadila 17. priečku.

Prvú polovicu pretekov najlepšie zvládli Talianky. Lisa Vittozziová s Dorotheou Wiererovou vytvorili domácej reprezentácii na druhej odovzdávke takmer minútový náskok.

Federica Sanfilippová však nezvládla streľbu, viackrát dobíjala a nevyhla sa ani dvom trestným okruhom.

Štafetu žien na MS sme sledovali naživo.

Talianske biatlonistky preto klesli po troch úsekoch až na piate miesto a na vedúcu pozíciu sa posunuli Poľky, ktoré mali 42 sekúnd k dobru pred druhými Češkami a tretími Nórkami.

Práve tie napokon poskočili zásluhou výbornej Röiselandovej na zlatú pozíciu. Naopak, výbery Česka na štvrtom a Poľska na siedmom mieste nezískali cenné kovy.

V slovenských farbách vybehla do sobotňajšej štafety ako prvá Ivona Fialková a s dvoma dobíjaniami sa zaradila na 8. miesto. Terézia Poliaková na druhom úseku takisto dvakrát použila náhradný náboj, ale bežecky nestačila na konkurenciu a odovzdávala až na 19. mieste s takmer trojminútovým odstupom.

Paulína a Ivona Fialkové. Foto: TASR, Michal Svítok
Paulína a Ivona Fialkové. Paulína a Ivona Fialkové.

Tretia sa dostala na trať Paulína Fialková, pripísala si rovnako dve dobíjania a kvalitným behom posunula Slovenky na 13. pozíciu.

Záverečný úsek mala na starosti Veronika Machyniaková. Najmladšia členka tímu až šesťkrát dobíjala, ale vyhla sa trestnému okruhu a finišovala na 17. priečke

Sobotňajší program na MS v biatlone bude pokračovať od 14.45 h štafetou mužov na 4 × 7,5 km aj so slovenským zastúpením.

Štafeta žien (4 × 6 km):
1. Nórsko (Synnöve Solemdalová, Ingrid Landmark Tandrevoldová, Tiril Eckhoffová, Marte Olsbuová Röiselandová) 1:07:05,7 h (1+9), 2. Nemecko (Karolin Horchlerová, Vanessa Hinzová, Franziska Preussová, Denise Herrmannová) +10,7 s (0+9), 3. Ukrajina (Anastasija Merkušinová, Julija Džimová, Vita Semerenková, Olena Pidrušná) +18,4 (0+8), 4. Česko (Jessica Jislová, Markéta Davidová, Lucie Charvátová, Eva Kristejn Puskarčíková) +31,1 (0+10), 5. Švédsko (Elvira Öbergová, Mona Brorssonová, Linn Perssonová, Hanna Öbergová) +44,9 (1+11), 6. Švajčiarsko (Elisa Gasparinová, Selina Gasparinová, Aita Gasparinová, Lena Häckiová) +47,1 (1+11), … 17. Slovensko (Ivona Fialková, Terézia Poliaková, Paulína Fialková, Veronika Machyniaková) +4:54,1 min (0+12).

debata chyba
Viac na túto tému: #biatlon #Terézia Poliaková #Ivona Fialková #Paulína Fialková #Veronika Machyniaková