Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 LOH 2024 Výsledky výsledky

Čierna škvrna galavečera. Ukradli Krištáľové krídlo patriace Vlhovej

Slovenská lyžiarska hviezda Petra Vlhová zatiaľ nemá svoje Krištáľové krídlo, keďže podľa informácií od organizátorov zmizlo.

20.02.2020 16:28
debata (7)
Hlavná cena 23. ročníka udeľovania cien... Foto: TASR, Martin Baumann
Krištáľové krídlo Hlavná cena 23. ročníka udeľovania cien Krištáľové krídlo.

Dvadsaťštyriročná Liptáčka bola pred dvoma týždňami jednou z laureátok prestížneho ocenenia. Trojnásobná medailistka z minuloročných majstrovstiev sveta vyhrala v kategórii šport, ale na slávnostnom galavečere chýbala, keďže v ten deň súťažila v nemeckom Garmisch-Partenkirchene. Jej cenu prevzal prezident Slovenského olympijského a športového výboru Anton Siekel.

„Prosíme o vrátenie sošky ocenenia Krištáľové krídlo, ktorú niekto ukradol po skončení galavečera zo zákulisia,“ vyzývajú organizátori na sociálnej sieti a pridali aj ďalšie informácie:

„Krištáľové krídlo podalo trestné oznámenie na neznámeho páchateľa, ktorý v nedeľu 9. februára 2020 odcudzil sošku ceny Krištáľové krídlo z priestorov Slovenského národného divadla. Odcudzená soška patrí Petre Vlhovej, ktorá sa stala laureátkou v kategórii Šport.“

Celkovo trinásť slovenských osobností získalo prestížne ocenenie Krištáľové krídlo, ktoré udeľujú za mimoriadne úspechy vo svojom odbore či odvetví. Odborná porota vyhlásila víťazov v desiatich kategóriach vrátane športu.

Po skončení galavečera sa hostia pobrali na recepciu, počas ktorej technici a pomocný personál SND začali likvidovať pódium a všetky technické zariadenia, ktoré slúžili počas prenosu. Soška sa nachádzala v zákulisí a zmizla počas tejto likvidácie. Autormi sošky sú akademický sochár Ján Ťapák a dizajnér skla a akademický sochár Patrik Illo.

„Oceňovanie osobností Krištáľovým krídlom má svoju dlhoročnú tradíciu a veľmi ma mrzí, že sa soška ocitla v nesprávnych rukách. Pochopiteľne, tu nejde len o finančnú škodu, a preto sme sa rozhodli podať trestné oznámenie na neznámeho páchateľa. Ak už bol dôvod krádeže akýkoľvek, verím, že páchateľ Krištáľové krídlo vráti,“ objasnila výkonná riaditeľka Krištáľového krídla Katarína Srkala, citoval ju web startitup.sk.

7 debata chyba
Viac na túto tému: #Petra Vlhová #Krištáľové krídlo