Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Kuzminová: Biatlonisti by sa mali prebrať

Je to už sedem rokov, čo Anastasia Kuzminová vyhrala rýchlostné preteky v rámci Svetového pohára biatlonistiek v Anterselve. Práve vo štvrtok sa v tomto talianskom zimnom stredisku začnú majstrovstvá sveta, ktoré budú prvýkrát od roku 2017 bez Kuzminovej. Slovenská biatlonová kráľovná s ruským rodným listom vlani v októbri definitívne ukončila pôsobivú kariéru plnú úspechov v športe, v ktorom sa snúbi rýchly beh s často dramatickými momentami na strelnici.

13.02.2020 11:22
Anastasia Kuzminová. Foto: ,
Anastasia Kuzminová očakáva od Slovenska na MS v biatlone lepšie výsledky.
debata (23)

„Anterselva je krásne zimné stredisko, jedno z najobľúbenejších miest biatlonovej rodiny. Všetci to tam majú radi. Aj keď tam už nie som, na diaľku budem slovenskému tímu veľmi držať prsty,“ uviedla Anastasia Kuzminová.

Po avizovanom konci kariéry vlani v októbri pozíciu slovenskej biatlonovej jednotky prevzala Paulína Fialková. Dvadsaťsedemročná rodáčka z Brezna zatiaľ nevlastní medailu z majstrovsti­ev sveta.

Bola k nej blízko už vlani vo švédskom Östersunde vo vytrvalostných pretekoch, po nešťastnej poslednej streleckej položke však klesla na konečné piate miesto. Ako vidí Kuzminová šance pretekárky, ktorá už osemkrát vystúpila na stupne víťazov v pretekoch Svetového pohára?

VIDEO. Fialková pred MS: Nesústredím sa len na jednu disciplínu
Video

"Paulína je teraz číslo jeden v slovenskom biatlone a všetky oči sa pozerajú na ňu. Musí sa s tým vyrovnať a aj pre mňa bude zaujímavé zistiť, ako to celé zvládne. Či vníma ten tlak verejnosti, fanúšikov a médií. Dôležité je, aby predviedla to, na čo má.

Biatlon je aj po mojom ukončení kariéry na Slovensku stále populárny a ja verím, že to tak zostane. Aj ostatné dievčatá by však mali Paulínu výsledkami podporiť a chlapi by sa mali tiež prebrať a pokúsiť sa o dobrý výsledok na majstrovstvách sveta," skonštatovala Kuzminová.

Trojnásobná olympijská šampiónka, majsterka sveta a víťazka 14 individuálnych pretekov Svetového pohára nechce bližšie komentovať nedávne zmeny v slovenskom biatlone, ktoré prišli s novým vedením.

"Nepracujem priamo na zväze, takže nechcem to priamo hodnotiť. Nemám konkrétne informácie. Aj keď už nie som aktívny športovec, stále veľmi prežívam každý úspech aj neúspech slovenského biatlonu.

Keď vidím preteky, na ktorých sa mi v minulosti darilo, držím palce, aby sa tam darilo Slovákom," dodala 35-ročná rodáčka z ruského mesta Ťumeň.

23 debata chyba
Viac na túto tému: #biatlon #Anastasia Kuzminová #Paulína Fialková #slovenskí biatlonisti #slovenské biatlonistky #MS 2020 v biatlone