Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Johaugová zavŕšila zlatý hetrik: Viac som si nemohla želať

Nórska bežkyňa na lyžiach Therese Johaugová bezkonkurenčne zvíťazila v sobotňajších pretekoch na 30 km voľnou technikou s hromadným štartom na majstrovstvách sveta v severských disciplínach v rakúskom Seefelde.

02.03.2019 14:25
johaug Foto: ,
Nórka Therese Johaugová - na ramenách krajanky Flugstad Oestbergovej - oslavuje zisk ďalšieho zlata na MS v Rakúsku.
debata

Suverénka tejto sezóny triumfovala s veľkým 36,8-sekundovým náskokom pred krajankou Ingvild Flugstad Östbergovou. Bronzovú medailu získala iba 19-ročná Švédka Frida Karlssonová (+44,0). Slovensko v súťaži nemalo zastúpenie.

Johaugová nedala súperkám žiadnu šancu, keď už od prvého meraného úseku nielen viedla, ale s pribúdajúcimi kilometrami zvyšovala náskok. V polovici trate bola o takmer 40 sekúnd rýchlejšia ako druhá Jessica Digginsová, ktorej sa spolu s ostatnými súperkami týkal de facto už len boj o zostávajúce dva cenné kovy.

Američanku postupne predstihli Östbergová s Karlssonovou, ktoré sa dlho s tesnými odstupmi držali pri sebe. V záverečnom kole Östbergová potvrdila väčšie skúsenosti ako jej švédska súperka a ukoristila striebro.

Tridsaťročná Johaugová získala v Seefelde tretie zlato, celkovo desiate na MS. Okrem toho má v zbierke dve strieborné a tri bronzové medaily.

„Cítila som sa dnes veľmi dobre. Od začiatku som chcela ísť rýchlo a na nič nečakať. Som veľmi šťastná. Prišla som sem aspoň pre jedno zlato, mám tri, viac som si nemohla želať. Mám radosť aj zo striebra Ingvild, ktorá má za sebou taktiež úspešný šampionát,“ povedala Johaugová pre Eurosport.

MS v klasickom lyžovaní

30 km voľne s hromadným štartom: 1. Therese Johaugová 1:14:26,2 min, 2. Ingvild Flugstad Östbergová (obe Nór.) +36,8, 3. Frida Karlssonová (Švéd.) +44,0, 4. Jessica Digginsová (USA) +1:05,9 min, 5. Charlotte Kallová +1:16,6, 6. Ebba Anderssonová (obe Švéd.) +1:17,3, 7. Nathalie von Siebenthalová (Švajč.) +1:43,7, 8. Teresa Stadloberová (Rak.) +2:03,8, 9. Victoria Carlová (Nem.) +2:16,8, 10. Ragnhild Hagová (Nór.) +2:25,3

debata chyba
Viac na túto tému: #beh na lyžiach #Therese Johaugová #MS v klasickom lyžovaní