Pinturault ovládol kombináciu v Bulharsku, získal v nej piaty malý glóbus

Francúz Alexis Pinturault sa stal víťazom alpskej kombinácie mužov na pretekoch Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní v bulharskom stredisku Bansko.

22.02.2019 12:01 , aktualizované: 14:14
Alexis Pinturault Foto: ,
Alexis Pinturault v cieli alpskej kombinácie v Bansku.

Dvadsaťsedemročný francúzsky reprezentant si pripísal už svoj 22. triumf v SP, ôsmy v kombinácii. Keďže v tejto sezóne sa už neuskutočnia žiadne kombinačné preteky, Pinturault na čele hodnotenia tejto disciplíny získal malý krištáľový glóbus – už piaty za kombináciu.

V súčte super-G a jedného slalomového kola dosiahol Pinturault o 68 stotín sekundy lepší čas ako Rakúšan Marcel Hirscher, tretí skončil s odstupom 0,69 s Slovin Štefan Hadalin. Pinturault bol po prvej časti pretekov tretí, Hirscherovi patrila až 20. priečka.

Líder po super-G Švajčiar Mauro Caviezel napokon obsadil 6. pozíciu. Zaujímavosťou je, že Marcel Hirscher ako líder celkového hodnotenia ešte nikdy nevyhral preteky SP v kombinácii, hoci je v tejto disciplíne majster sveta z Beaver Creeku 2015.

Jediný Slovák v štartovom poli Andreas Žampa bol po super-G na 47. stupienku, do slalomovej časti nenastúpil.

Andreas Žampa v prvej časti alpskej kombinácie,... Foto: TASR/AP, Gabriele Facciotti
Andreas Žampa Andreas Žampa v prvej časti alpskej kombinácie, super-G, v Bansku.

Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní – Bansko:
Muži – alpská kombinácia – konečné (super-G + slalomové kolo): 1. Alexis Pinturault (Fr.) 1:55,55 min, 2. Marcel Hirscher (Rak.) +0,68 s, 3. Štefan Hadalin (Slovin.) +0,69, 4. Riccardo Tonetti (Tal.) +1,11, 5. Trevor Philp (Kan.) +1,15, 6. Mauro Caviezel (Švaj.) +1,17, … Andreas Žampa (SR) po 47. mieste v super-G nenastúpil na slalomové kolo

Celkové poradie vo Svetovom pohári (po 29 z 40 pretekov): 1. Marcel Hirscher (Rak.) 1328 bodov, 2. Alexis Pinturault (Fr.) 868, 3. Henrik Kristoffersen (Nór.) 708, 4. Marco Schwarz (Rak.) 560, 5. Dominik Paris (Tal.) 550, 6. Vincent Kriechmayr (Rak.) 539, … 107. Adam Žampa (SR) 24, 128. Andreas Žampa (obaja SR) 11

Konečné poradie SP v hodnotení kombinácie (po 2 pretekoch): 1. Alexis Pinturault (Fr.) 160 bodov, 2. Marco Schwarz (Rak.) 100, 3. Mauro Caviezel (Švaj.) 90, 4. Riccardo Tonetti (Tal.) 82, 5. Marcel Hirscher (Rak.) a Victor Muffat-Jeandet (Fr.) – obaja po 80

TV Pravda: Timotej Zuzula hodnotí Petru Vlhovú v lyžiarskom špeciáli Týždeň v športe.

Video
Viac na túto tému: #Adam Žampa #Alexis Pinturault #Svetový pohár v alpskom lyžovaní #Mauro Caviezel