Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Celkový triumf má na dosah. Östbergová ovládla ďalšiu etapu Tour de Ski

Nórska bežkyňa na lyžiach Ingvild Flugstad Östbergová triumfovala v pretekoch na 10 km klasickou technikou s hromadným štartom, predposlednej šiestej etape na Tour de Ski.

05.01.2019 15:28
Nemecko lyžovanie beh Foto: ,
Víťazná Ingvild Flugstad Östbergová.

Druhú Rusku Juliu Neprjajevovú zdolala o 10 sekúnd. Tretia Anastasia Šedovová zaostala za víťazkou o 10,8 s.

Nórka sa osamostatnila na čele na méte 7,5 kilometrov, v závere sa rozhodovalo o druhom mieste. Ešte 1,1 km pred cieľom mala navrch Šedovovová s náskokom takmer štyroch sekúnd, napokon však neodolala náporu krajanky Neprjajevovej a obsadila bronzový stupienok.

„Dnes to bol z mojej strany výborný výkon. Som veľmi šťastná,“ povedala podľa agentúry DPA Östbergová, ktorá vyhrala tretiu etapu po sebe a pred záverečnou nedeľňajšou stíhačkou na 9 km je na čele poradia TdS. Pred druhou Neprjajevovou má náskok 53,4 sekundy. Na tretie miesto sa dostala Fínka Krista Pärmäkoskiová s mankom 2:13,1 minúty.

Na čele celkovej klasifikácie Svetového pohára nenastala zmena, Östbergová vedie pred Thereseou Johaugovou a Pärmäkoskiovou.

Medzi mužmi triumfoval Nór Johannes Hösflot Kläbo, ktorý zvíťazil na 15 km klasickou technikou s hromadným štartom – v predposlednej 6. etape Tour de ski. Do cieľa dobehol 0,6 sekundy pred Talianom Francescom de Fabianim, tretie miesto obsadil Rus Alexander Bolšunov (+2,6).

Počas celých pretekov sa bežci držali pohromade, nikto sa nepokúsil o únik. V závere, 1,1 kilometra pred cieľom sa Kläbo prepadol na siedme miesto s mankom 3,7 sekundy na priebežného lídra, v posledných metroch však uplatnil svoje šprintérske schopnosti a ukoristil štvrté etapové víťazstvo na Tour de Ski.

Tour de Ski – 6. etapa – Val di Fiemme

ženy: 1. Ingvild Flugstad Östbergová (Nór.) 29:34,4 min, 2. Natalia Neprjajevová +10,0 s, 3. Anastasia Šedovová (obe Rus.) +10,8, 4. Krista Pärmäkoskiová (Fín.) +12,5, 5. Julia Belorukovová (Rus.) +39,7, 6. Heidi Wengová (Nór) +1:10,0 min, 7. Jessica Digginsová (USA) +1:19,3, 8. Anamarija Lampičová (Slovin.)+1:36,8, 9. Moa Kristiansenová Molanderová (Švéd.), Laura Mononenová (Fín) obe +1:36,9

poradie SP (po 15 z 32 súťaží): 1. Östbergová 702 bodov, 2. Therese Johaugová (Nór.) 600, 3. Pärmäkoskiová 597, 4. Neprjajevová 535, 5. Julia Belorukovová (Rus.) 484, 5. Stina Nilssonová (Švéd.) 466

poradie TdS (6 zo 7): 1. Östbergová 1:55:16,2 h, 2. Neprjajevová +53,4 s, 3. Pärmäkoskiová +2:13,1, 4. Belorukovová +2:27,4, 5. Šedovová 3:03,6, 6. Digginsová +3:07,9

muži 1. Johannes Hösflot Kläbo (Nór.) 40:52,6, 2. Francesco de Fabiani (Tal.) +0,6 s, 3. Alexander Bolšunov +2,6, 4. Andrej Larkov +3,4, 5. Maxim Vylegžanin +4,6, 6. Andrej Sobakarev (všetci Rus.) +6,3, 7. Hans Christer Holund (Nór.) +13,0, 8. Denis Spicov (Rus.) +27,1, 9. Andrew Musgrave (V. Brit.) +29,0, 10. Martin Johnsrud Sundby (Nór.) +29,9

Viac na túto tému: #beh na lyžiach #Tour de Ski