Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Veľká vzpruha pre Kuzminovcov. Najali si streleckého špecialistu z Česka

Prezídium Slovenského zväzu biatlonu potvrdilo Daniela Kuzmina v pozícii reprezentačného trénera mužov a zároveň osobného kouča trojnásobnej olympijskej víťazky Anastasie Kuzminovej a tiež Terézie Poliakovej.

05.06.2018 10:20
Anastasia Kuzminová Foto: ,
Anastasia Kuzminová na trati v Ťumeni.
debata

Na dobrej ceste je aj angažovanie Čecha Tomáša Kosa ako špecialistu na streleckú prípravu mužov a Kuzminovej skupiny. „Kos dlhé roky pôsobil pri slovinskej reprezentácii a bola to Kuzminova voľba, aby prišiel k slovenskému tímu,“ informoval denník Šport.

Prezídium SZB rovnako potvrdilo pokračovanie úspešnej spolupráce Anny Murínovej a Martina Bajčičáka ako trénerov sestier Paulíny a Ivony Fialkových. „Koordinátorom A-tímov reprezentácie bude Marek Matiaško, viceprezident zväzu pre štátnu športovú reprezentáciu,“ cituje Šport prezidenta SZB Tomáša Fuska.

V tíme slovenskej ženskej reprezentácie sa predstavia sestry Veronika a Júlia Machyniakové a testovať budú 23-ročnú Ukrajinku Juliu Pustovalovú, ktorá študuje na vysokej škole v Banskej Bystrici trénerstvo.

„Pustovalová prejavila záujem otestovať svoje biatlonové schopnosti na Slovensku už vlani na jeseň aj so zvolením ukrajinského zväzu. Za Ukrajinu štartovala bez väčších úspechov na MS či ME, šancu dostala aj Pohári IBU,“ doplnil informácie Šport.

debata chyba
Viac na túto tému: #biatlon #Anastasia Kuzminová #Daniel Kuzmin #Tomáš Kos