Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Vlhová si užíva oddych. Jazdila s fanúšikmi, Velez-Zuzulovou aj na ratraku

Petra Vlhová je konečne doma v Liptove, lyžuje bez stresov ako turistka a užíva si krátke obdobie súťažného ničnerobenia.

09.04.2018 18:55
Petra Vlhová Foto: ,
Petra Vlhová lyžuje v Jasnej.
debata

Uplynulá sezóna priniesla 22-ročnej rodáčke z Liptovského Mikuláša konečné 4. miesto v slalome a piate v celkovom hodnotení Svetovom pohári.

Ambiciózna pretekárka sa chce naďalej zlepšovať, v nastávajúcom súťažnom ročníku SP 2018/2019 plánuje rozšíriť počet pretekov.

"Zatiaľ to vyzerá tak, že pravdepodobne vyskúšam aj niečo nové. Pokračovať určite budem v kombinácií aj super G a je možné že sa zúčastním na viacerých pretekoch ako doteraz. Všetko bude závisieť od toho, ako budeme všetko časovo stíhať a ako prispôsobíme celý program obrovskému slalomu,“ povedala o svojich plánoch Petra Vlhová.

V tejto súvislosti uvažuje aj o miernom rozšírení svojho realizačného tímu. „Počas najbližšej sezóny budem mať iného ‚servisáka‘ ako doteraz. Rozmýšľame aj o tom, že do tímu priberieme ešte jedného člena – trénera. Potrebujeme viac ľudí aj preto, že chcem jazdiť rýchlostné disciplíny, ktoré sú náročnejšie. Tím však nechcem výrazne rozširovať, pretože to spôsobuje viac stresov. Na všetko idem postupne a s mierou,“ vysvetlila víťazka štyroch pretekov Svetového pohára v slalome.

Uvoľnená jazda Petry Vlhovej v Jasnej s... Foto: TASR, Branislav Račko
Petra Vlhová Uvoľnená jazda Petry Vlhovej v Jasnej s fanúšičkou.

Zároveň priznala, že aj v budúcej sezóne sa bude pripravovať pod vedením ambiciózneho Taliana Livia Magoniho.

„Áno, tréner zostáva. V najbližšom čase príde za mnou a chceme ešte trochu pojazdiť. Budeme sa baviť o ďalšej sezóne a o začiatku kondičnej prípravy. Samozrejme, ambície budú opäť vyššie ako v tej predchádzajúcej. Bola som štvrtá v slalome, teraz budem chcieť ísť na celkové pódium. Závisieť to bude od množstva faktorov, dopredu sa nič nedá garantovať.“

Počas uplynulých dní Petra Vlhová v Jasnej lyžovala s fanúšikmi a nemohla chýbať ani na sobotnej rozlúčke Veroniky Velez-Zuzulovej s kariérou.

Slovenská lyžiarka Veronika Velez - Zuzulová... Foto: TASR, Branislav Račko
Veronika Velez - Zuzulová Slovenská lyžiarka Veronika Velez - Zuzulová (vľavo) pózuje s Petrou Vlhovou.

„Môj oddych sa už začal. Rekreačne som si bola zalyžovať s fanúšikmi počas dvoch dní na Chopku vďaka môjmu sponzorskému partnerovi, takže som sa odreagovala, zasmiala a dokonca sme si vyskúšali aj jazdu ratrakom. Najväčší relax je však príchod domov na Liptov, keď nemusím nič robiť, respektíve robím to, čo chcem. Počas sezóny mám totiž všetko presne organizované. Musím pravidelne chodiť na tréningy a preteky. Samozrejme, chcem ísť počas leta aj niekam do tepla, ešte ale neviem kam a kedy,“ uviedla Vlhová.

Do svojho programu v týchto dňoch pridala aj jednu zaujímavú športovú činnosť spojenú so zimou – skialpinizmus.

„Bola som šliapať, čiže skialpovať. Robím to často, keď som doma, užívam si to.“

Petra Vlhová sa vezie v ratraku v Jasnej. Foto: TASR, Branislav Račko
Petra Vlhová, ratrak Petra Vlhová sa vezie v ratraku v Jasnej.

V súvislosti s rozlúčkou Velez-Zuzulovej sa nevyhla otázke, ako si pamätá na prvé dotyky s krajankou, ktorá po tejto sezóne definitívne ukončila svoju vyše 17-ročnú úspešnú kariéru.

„Keď som bola malá a videla som ju v televízii, to bolo asi po prvý raz, čo som ju zaregistrovala. Lyžovanie som odmalička ‚žrala‘ a ‚žeriem‘ ho doteraz ak to takto môžem povedať. Keď niekoho vidíte v televízii a vy ste ešte krpatý a chcete raz byť ako ona, sú to pekné spomienky,“ skonštatovala Vlhová.

Veronike Velez-Zuzulovej sa počas kariéry splnil sen súťažiť na najvyššej úrovni pred domácimi fanúšikmi a dostať sa dokonca na stupne víťazov. Podarilo sa jej to v slalome Svetového pohára pred dvoma rokmi v Jasnej. Vlhová v tých istých pretekoch skončila deviata.

„Bola by som rada, ak by som sa v budúcnosti dočkala pódia na Slovensku a ešte k tomu v Jasnej, kde som vyrastala. Určite privítam, ak sa tu niekedy v budúcnosti opäť uskutoční Svetový pohár,“ dodala Vlhová.

debata chyba
Viac na túto tému: #Veronika Velez-Zuzulová #Petra Vlhová #jasná