Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Nabitý program nedovolí Vlhovej obzerať sa dozadu. Štartuje s trojkou

Pred vstupom do lyžiarskeho areálu vo Flachau si fanúšikovia môžu pozrieť postery víťaziek miestneho slalomu. Nechýba tam dvakrát Mikaela Shiffrinová, dvakrát Frida Hansdotterová a jeden usmievavý obrázok z najvrchnejšieho stupňa na pódiu tam má aj Veronika Velez-Zuzulová.

08.01.2018 17:51 , aktualizované: 20:34
Petra Vlhová Foto: ,
Petra Vlhová.
debata

Pred dvoma rokmi na zjazdovke pomenovanej po megaúspešnom miestnom takmer rodákovi Hermannovi Maierovi triumfovala vcelku senzačne dokonca dvakrát v rozpätí štyroch dní, pričom druhé preteky boli náhradou za nemecký Ofterschwang.

Tento rok bude skúsená tridsiatnička Velez-Zuzulová po septembrovom zranení kolena na štarte atraktívneho večerného slalomu chýbať, ale jej nasledovníčka Petra Vlhová bude mať tradične vysoké ambície.

A nič na tom nemení ani fakt, že na pódiové umiestnenie 22-ročná Liptáčka čaká spred Vianoc, keď bola vo francúzskom Courcheveli v paralelnom slalome druhá. Sériu piatych a štvrtých miest (Lienz, Oslo, Záhreb, Kranjska Gora) by rada zastavila práve vo Flachau a posunula sa na pódium.

Pred dvoma rokmi tam pri triumfe Velez-Zuzulovej bola tretia a tiež sa postarala o historické slovenské double na pódiu v pretekoch SP.

Radosť Veroniky Velez-Zuzulovej po víťazstve vo... Foto: SITA/AP, Giovanni Auletta
Veronika Velez-Zuzulová, Petra Vlhová Radosť Veroniky Velez-Zuzulovej po víťazstve vo Flachau. Tento rok bude na štarte chýbať.

Kalendár SP po Novom roku ani nedáva priestor, aby sa lyžiarky mohli dlhší čas obzerať dozadu. Po nedeľňajšom slalome v Kranjskej Gore bol k dispozícii jediný deň voľna a už v utorok sú na programe ďalšie preteky v rakúskom rezorte.

„Teším sa, lebo si chcem napraviť chuť. Som zvyknutá na cestovanie, aj keď všetky tieto presuny sú náročné. Treba si čo najviac oddýchnuť, zregenerovať a pošetriť sily. Je náročné presúvať sa, baliť sa, pomedzi to trénovať a ešte aj letieť. Zatiaľ to vnímam dobre, telo ako keby mi horúčkou po Osle dalo výstrahu, ale prešlo to. Niekedy som z cestovania unavená, nie psychicky, ale fyzicky. Som vyššia, takže sa mi necestuje jednoducho,“ uviedla slovenská reprezentantka.

Atraktívny večerný slalom vo Flachau má hneď niekoľko špecifík. So začiatkom 1. kola o 18.00 h a druhého o 20.45 h je vôbec najneskorším v kalendári najtočivejšej disciplíny Svetového pohára žien. Rovnako celková dotácia 194 000 CHF, resp. 166 000 eur brutto je najvyššia spomedzi všetkých slalomov v SP. Víťazke pripadne z tejto čiastky až 79 000 CHF, čiže približne 67 600 eur.

„Musím sa nastaviť tak, že pred pretekmi pôjdem neskôr spať, aby sa moje telo prispôsobilo neskoršiemu štartu 2. kola pred deviatou večer. A aký je vo Flachau kopec? Stále to tam padá a sú tam terénne vlny, treba byť pripravený na všetko,“ uviedla Petra Vlhová.

Bude to pre ňu siedmy štart vo Flachau. Okrem spomenutého 3. miesta spred dvoch rokov tam bola ešte aj šiesta (2016) a sedemnásta (2015). Ostatné troje svoje vystúpenia nedokončila, hoci vlani sa nedobrovoľne lúčila v dobrej pozícii pred cieľom 1. kola. Zastavil ju špicar. „Cítila som sa dobre, bola som rýchla, chcela som útočiť na víťazstvo,“ povedala vtedy Vlhová.

Ako bude po roku?

Petra Vlhová sa v utorok na štarte predstaví s číslom tri, jednotku bude mať domáca pretekárka Bernadette Schildová.

debata chyba
Viac na túto tému: #Veronika Velez-Zuzulová #Petra Vlhová #flachau