Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

V dopingovej sieti uviazli ďalší slávni Rusi. Medzi nimi aj súčasný šéf bobistov

V súvislosti s dopingom Rusov na ZOH 2014 v Soči 2014 uviazli v slučke ďalší športovci. Figuruje medzi nimi aj bobista Alexander Zubkov, dvojnásobný šampión z domáceho podujatia.

24.11.2017 15:54
Alexander Zubkov Foto: ,
Alexander Zubkov.
debata (18)

Štyridsaťtriročný Zubkov po ZOH 2014 ukončil kariéru. V súčasnosti je prezident Ruskej bobovej federácia (RBF). Už skôr dostal dištanc na štyri rok jeden z členov zlatej posádky štvorbobov Dmitrij Trunenkov. „Sme z toho veľmi sklamaní. Chceme zistiť, čo sa stalo,“ oznámil v januári prezident RBF Zubkov, pilot zlatých ruských posádok zo Soči.

Medzinárodný olympijský výbor (IOC) v piatok oficiálne dištancoval dovedna štyroch ruských športovcov, okrem Zubkova aj bobistku Oľgu Stulnevovú, ktorá sa v minulosti venovala aj atletike. Dištanc dostali aj rýchlokorčuliari – strieborná na 500 m Oľga Fatkulinová a Alexander Rumiancev, v Soči jedenásty na päťtisícke.

Nedávno dostali dištanc ďalší šiesti ruskí bežci na lyžiach, ktorí sa previnili dopingom ZOH 2014 v Soči. Nechýba medzi nimi trojnásobného strieborný medailista Maxim Vylegžanin, tresty sa týkajú aj Alexeja Petuchova, Julie Ivanovovej a Jevgenije Šapovalovovej. Pred nimi ich dostali aj Alexander Legkov a Jevgenij Belov.

18 debata chyba
Viac na túto tému: #boby #Alexander Zubkov #ruský doping