Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Z bodov sa teší aj starší Žampa. Adam uspel v slalome

Po Andreasovi Žampovi sa prvých bodov v novom ročníku Svetového pohára v alpských lyžiarskych disciplínach dočkal aj jeho starší brat Adam.

11.12.2016 13:48
Adam Žampa Foto: ,
Adam Žampa.
debata

Po 22. mieste Andreasa v sobotňajšom obrovskom slalome vo Val d'Isere pridal v nedeľu Adam v rovnakom stredisku v slalome tiež 22. priečku a 9 bodov do hodnotenia SP. Šiesty najlepší slalomár zo ZOH 2014 v Soči Adam Žampa zabodoval vo Svetovom pohári v tejto disciplíne prvýkrát od 24. januára tohto roku, keď bol dvadsiaty v rakúskom Kitzbüheli.

Adam Žampa sa v prvom kole predstavil s číslom 32 a s „odretými ušami“ sa dostal do 2. kola, keď postúpil ako posledný z tridsiatej priečky. Za francúzskym lídrom Alexisom Pinturaultom zaostal o 2,53 s.

V druhom kole 23-ročný Tatranec predviedol v sumáre dvadsiaty prvý najlepší čas a ten mu napokon stačil na 22. pozíciu. Andreas Žampa sa vydal na trať 1. kola ako 67. v poradí, na prvom medzičase mal manko 53 stotín sekundy, ale pred druhým spravil chybu a svoj pokus nedokončil.

Víťazom na svahu Stade Olympique de Bellevarde vo Val d'Isere sa stal Nór Henrik Kristoffersen. Obhajca malého glóbusu v slalome zvíťazil s náskokom 75 stotín sekundy pred Marcelom Hirscherom a 1,92 s pred Rusom Alexandrom Chorošilovom.

Bývalý 6-násobný juniorský majster sveta Kristoffersen oslávil 11. triumf v pretekoch SP v kariére, z toho desiaty slalomový. Smolu mal domáci favorit Alexis Pinturault, ktorý po líderskej pozícii v prvom kole premotivovaný nezvládol už úvodné bránky druhého kola a po „špicare“ predčasne skončil.

Päťnásobný držiteľ veľkého glóbusu za celkový triumf v SP Hirscher je suverénne na čele celkového poradia SP ako aj hodnotenia slalomu.

Slalom mužov (1.+2. kolo):
1. Henrik Kristoffersen (Nór.) 1:44,54 min, 2. Marcel Hirscher (Rak.) +0,75 s, 3. Alexander Chorošilov (Rus.) +1,92, 4. Marc Digruber (Rak.) +2,35, 5. Stefano Gross (Tal.) +2,47, 6. Michael Matt (obaja Rak.) +2,58,…22. Adam Žampa +5,01,.. Andreas Žampa (obaja SR) nedokončil 1. kolo

debata chyba