Bremová vyhrala prvýkrát preteky SP, tešil sa aj Jansrud

Rakúska lyžiarka Eva-Maria Bremová predovšetkým zásluhou skvelého úvodného kola vyhrala obrovský slalom v Aspene a pripísala si prvý triumf vo Svetovom pohári.

29.11.2014 22:36 , aktualizované: 22:44
Eva-Maria Bremová Foto: ,
Eva-Maria Bremová na trati v Aspene.

Dvadsaťšesťročná Bremová zašla v Colorade takmer životné prvé kolo, po ktorom viedla o 1,14 sekundy. V druhom síce urobila drobné chyby, avšak pre prvé víťazstvo v kariére si došla s bezpečným náskokom 59 stotín sekundy. Druhé miesto obsadila ďalšia Rakúšanka Kathrin Zettelová, tretia bola Talianka Federica Brignoneová.

V Aspene skončila séria víťazky SP z minulej sezóny Anny Fenningerovej. Rakúšanka vyhrala posledných päť obrovských slalomov vrátane otváracieho podujatia seriálu v Söldene, ale v sobotu skončila až dvanásta. Na domácej pôde neuspela ani Američanka Mikaela Shiffrinová, ktorá zvíťazila v Söldene spolu s Fenningerovou a v sobotu bola šiesta.

Výsledky obrovského slalomu: 1. Eva-Maria Bremová 2:05,97, 2. Kathrin Zettelová (obe Rak.) +0,59, 3. Federica Brignoneová (Tal.) +1,36, 4. Tina Mazeová (Slovin.) +1,41, 5. Michaela Kirchgasserová (Rak.) +1,59, 6. Mikaela Shiffrinová (USA) +1,71

Poradie vo Svetovom pohári (po 3 z 35 pretekov): 1. Kathrin Zettelová (Rak.) 190 bodov, 2. Mikaela Shiffrinová (USA) 164 bodov, 3. Eva-Maria Bremová (Rak.) 160, 4. Tina Mazeová (Slovin.) 159, 5. Anna Fenningerová (Rak.) 122, 6. Federica Brignoneová (Tal.) 105, … 31. Veronika Velez-Zuzulová (SR) 18

Prvý zjazd sezóny vyhral Jansrud

Prvý zjazd sezóny Svetového pohára vyhral v Lake Louise nórsky lyžiar Kjetil Jansrud. Olympijský šampión v superobrovskom slalome a bronzový medailista zo zjazdu Jansrud si pripísal štvrté víťazstvo vo Svetovom pohári, ale prvé inde než na domácom snehu v Kvitfjelli. O druhé miesto sa s odstupom 14 stotín podelili Kanaďan Manuel Osborne-Paradis a Guillermo Fayed z Francúzska.

Víťazné gesto Nóra Kjetila Jansruda. Foto: SITA/AP, Jeff McIntosh
Kjetil Jansrud Víťazné gesto Nóra Kjetila Jansruda.

Výsledky zjazdu: 1. Kjetil Jansrud (Nór.) 1:50,20 min, 2. Manuel Osborne-Paradis (Kan.) a Guillermo Fayed (Fr.) obaja +0,14 s, 4. Dominik Paris (Tal.) +0,41, 5. Marco Sullivan (USA) +0,48, 6. Beat Feuz (Švaj.) +0,70

Viac na túto tému: #lake louise #Kjetil Jansrud #Eva-Maria Bremová #Aspen