Skvelá Gantnerová získala na univerziáde zlato, Kantorová striebro

Slovenské reprezentantky v zjazdovom lyžovaní Jana Gantnerová a Barbara Kantorová získali v piatok na svetovej zimnej univerziáde (SZU) v talianskom Trentine zlatú resp. striebornú medailu v kombinácii.

20.12.2013 21:54
Jana Gantnerová Foto: ,
Jana Gantnerová.

Pre Gantnerovú je to na tejto univerziáde už druhý cenný kov, v úvode sa radovala z druhého miesta v zjazde. Okrem toho obsadila 7. miesto v slalome, rovnako siedma bola aj v obrovskom slalome a v super G skončila na 24. priečke. Kantorová si vyjazdila v piatkovom slalome ôsmu pozíciu. Barbora Lukáčová obsadila v slalome žien 6. miesto, za víťazkou Ignjatovičovou zo Srbska zaostala o 92 stotín sekundy. Kristína Saalová nedokončila svoju jazdu v druhom kole. Slovensko má v Trentine na konte päť medailí, v ére samostatnosti už 53.

Slovenskí hokejoví reprezentanti obsadili na svetovej zimnej univerziáde (SZU) v talianskom Trentine konečné piate miesto. Slováci zdolali v piatkovom súboji o 5. miesto domáci národný tím 4:2. Na víťazstve slovenského tímu sa najväčšou mierou pričinil útočník Martin Baran, ktorý dosiahol hetrik. Dvadsaťšesťročný zakončovateľ prvoligovej Trnavy najprv otvoril skóre v 6. min, potom v 39. min vyrovnal na 2:2 a dve minúty pred koncom vsietil štvrtý gól slovenského výberu. Víťazný presný zásah si pripísal v 41. min Radovan Cútt.

V pretekoch s hromadným štartom na 15 km sa nedarilo slovenským reprezentantom v biatlone Martinovi Otčenášovi a Michalovi Šímovi. Dvadsaťšesťročného Otčenáša klasifikovali na 17. mieste s odstupom 2:19,4 min na víťazného Ukrajinca Dmitrija Podrušného. O päť rokov mladší Šíma skončil na poslednej 29. pozícii (+4:58,4).

Medzi ženami bola na 12,5 km Paulína Fialková deviata, Martina Chrapánová jedenásta, Lucia Šímová osemnásta a Natáliu Prekopovú klasifikovali na 23. pozícii. Triumfovala Češka Jitka Landová.

ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE

Slalom žien: 1. Nevena Ignjatovičová (Srb.) 1:38,42 min, 2. Margaux Givelová (Švaj.) +0,36 s, 3. Martina Dubovská (ČR) +0,56, … 6. Barbora Lukáčová +0,92, 7. Jana Gantnerová +1,11, 8. Barbara Kantorová +1,46, Kristína Saalová (všetky SR) nedokončila

Kombinácia: 1. Jana Gantnerová, 2. Barbara Kantorová (obe SR), 3. Maria Škanovová (Biel.)

HOKEJ

O 5. miesto:
Taliansko – Slovensko 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)
Góly SR: 6. M. Baran (Habšuda, Kalináč), 39. M. Baran (Rais), 41. Cútt (Gmitter), 58. M. Baran

BIATLON

Muži – preteky s hromadným štartom na 15 km: 1. Dmitrij Podrušnij (Ukr.) 39:00,8 min, 2. Tomáš Krupčík (ČR) +28,4 s, 3. Dmitrij Jelchin (Rus.) +30,5,… 17. Martin Otčenáš +2:19,4 min, 29. Michal Šíma (obaja SR) +4:58,4

Ženy – preteky s hromadným štartom na 12,5 km: 1. Jitka Landová (ČR) 38:41,8 min, 2. Weronika Nowakowská-Ziemniaková (Poľ.) +0,2 s, 3. Irina Varvinecová (Ukr.) +56,0,… 9. Paulína Fialková +2:16,0 min, 11. Martina Chrapánová +2:39,8, 18. Lucia Šímová +4:05,8, 23. Natália Prekopová (všetky SR) +5:30,4

Viac na túto tému: #Jana Gantnerová #Svetová zimná univerziáda #Barbara Kantorová