A hoci sa Medzinárodný olympijský výbor vyjadril, že pred februárovými ZOH v Soči nemá problém so zákonom ktorý zakazuje v Rusku propagáciu inej ako tradičnej sexuálnej orientácie, 35-ročný skúsený lyžiar má na to vlastný názor.
"Je neuveriteľné, že stále existujú krajiny, kde sa intolerantný postoj a ignorantstvo povyšuje na právne normy. Nie je to však prvý prípad. Proti porušovaniu základných ľudských práv bojujeme prakticky odvtedy, odkedy sme ľudmi,“ komentoval s dávkou irónie Bode Miller. Päťnásobný olympijský medailista a štvornásobný majster sveta by rád v Soči rozšíril svoju unikátnu zbierku z bielych svahov, ale to neznamená, že sa nebude vyjadrovať ku kontroverzným témam. Povesť nekonvenčného buriča a voľnomyšlienkara ho sprevádza celou jeho kariérou. Miller si myslí, že športovci by sa mali vyjadrovať k témam, akou je antihomosexuálny zákon v Rusku.
"Šport a politika sú úzko prepojené. Žiadať od športovcov, aby niekam išli a reprezentovali určitú filozofiu pred svetom a potom im zakázať vyjadriť vlastný názor, je pokrytecké a neférové,“ vyhlásil Miller.
Stanovisko Amerického olympijského výboru v súvislosti s ruským diskriminačným zákonom voči homosexuálov je také, že nesúhlasí s touto právnou normou. Na druhej strane určite nezvažuje bojkot zimnej olympiády v Soči. "Ubezpečujeme všetkých našich športovcov, že počas konania Hier budú v absolútnom bezpečí a budú sa môcť plne sústrediť na svoje súťaže. Toto nám garantuje Medzinárodný olympijský výbor,“ komentoval hovorca USOC Patrick Sandusky.
Podobný názor ako Bode Miller má na diskriminačný zákon v Rusku aj krasokorčuliarka Ashley Wagnerová. "Pevne verím, že rozdielna orientácia niekoho z nás neznamená, že je menej dôležitým ako ostatní. To by určite nemala byť definícia človeka,“ uviedla 22-ročná Wagnerová, ktorá sa netají blízkymi kontaktmi s osobami inej orientácie.