Hantuchová vyradila Serenu

mn, pravda.sk, TASR | 20.01.2006 09:05, aktualizované:
Hantuchová, Serena Williams Foto:
Daniela Hantuchová so svojou súperkou Serenou Williams.
Slovenská tenistka Daniela Hantuchová prvý raz v kariére zdolala jednu zo sestier Williamsových - v 3. kole Australian Open vyradila Serenu 6:1, 7:6(5). V osemfinále sa stretne s Ruskou Šarapovovou, ktorá vyradila Chorvátku Kostaničovú 6:0, 6:1.

Daniela Hantuchová začala vynikajúco a v prvom sete nedala zle sa pohybujúcej súperke žiadnu šancu. Serenu Williamsovú preháňala po všetkých kútoch dvorca a jej sebavedomie nahlodávala častým skracovaním úderov tesne za sieť. Danielu nevyviedla z rytmu ani prestávka, počas ktorej organizátori pre dážď zatiahli strechu.

Druhý set bol vyrovnanejší. Serena lepšie podávala, Hantuchová urobila niekoľko nevynútených chýb, stratila si podanie, prehrávala 2:4, no aj s touto situáciou sa vyrovnala. Súperke vzala podanie a za stavu 6:5 mala dokonca pri ďalšom Williamsovej podaní tri mečbaly. Američanka nepríjemnú chviľu s nožom na krku zvládla. V tajbrejku potom Serena viedla 4:3, ale Hantuchovej vyšiel jeden minibrejk. Za stavu 6:4 ešte Williamsová zabojovala, ale pri piatom mečbale Slovenky poslala loptičku do autu

V osemifinále čaká Hantuchovú ešte ťažšia súperka – štvrtá nasadená Maria Šarapovový hrá v skvelej forme a Chorvátku Kostaničovú vyprášila 6:0, 6:1.

V ženskej dvojhre sa v 3. kole turnajová jednotka Američanka Lindsay Davenportová sa potrápila s 25 nasadenou Ruskou Mariou Kirilenkovou, ktorú zdolala až v troch setoch 6:4, 4:6, 6:2. Ôsma nasadená Belgičanka Justine Heninová-Hardennová postúpila bez problémov cez Francúzku Virginiu Razzanovú po výsledku 6:4, 6:1.

Štvrtá nasadená Ruska Maria Šarapovová si poradila s Chorvátkou Jelenou Kastaničovou, ktorú „vyprevadila“ z kurtu po výsledku 6:0, 6:1 a v súboji s Taliankou Elenou Mariou Camerinovou sa príliš nenatrápila ani turnajová šestka Naďa Petrovová po víťazstve 6:1, 6:2.

Turnajová dvojka, Američan Andy Roddick bez problémov postúpil z 3. kola. Francúza Juliena Benneteaua vyradil hladko v troch setoch 6:1, 6:2, 6:2. V 3. kole mužskej dvojhry vypadol ôsmy nasadený Argentínčan Gaston Gaudio, keď nad jeho sily bol nenasadený Francúz Fabrice Santoro, ktorý vyhral v piatich setoch 6:3, 6:2, 5:7, 1:6, 6:4.

V piatok vystúpili v Austrálii teploty na 40 stupňov Celzia, pričom podľa pravidiel môžu usporiadatelia odložiť zápasy už pri dosiahnutí 35 stupňov. Niektoré zápasy aj posunuli na neskôr, rozohrané duely však museli aktéri dokončiť.